Makyaj Yokmuş Gibi Makyaj Nasıl Yapılır?


Makyaj yok

Makyaj yok doğallığında makyaj yapmak ve fark edilmemesi mümkün mü? Evet, mümkün! Ünlü ”makyaj yok” selfie’si yıllardır internet üzerinden hayatımızın bir parçası oldu. Herkes bu resimlerde çok parlak – derileri pürüzsüz ve nemlenmiş, makyaj yapmadan parlıyor. Ama tabii ki bu gerçek durum değil. Her şeyden önce o kadar pürüzsüz gözükmek için harcanan belli bir zaman ve para var.  

Makyajsız makyaj görünümünün tarifi mevcut. Güvenilir ve pratik bir makyaj illüzyonu. İşte adımlar şu şekilde;

1.Bazla Suratı Hazırla 

Her şeyden önce suratınızı, aynı zaman da bakımını da yaparak, hazırlamanız gerek. Bütün bir rutinin olsun, temizleyici, toner ve nemlendiriciyle birlikte. Yararını maksimum derecede görmek için sabah ve gece kullanın. Gerçek anlamda kusursuz görünen cilde giden ilk adım budur. 

Şimdi, nemlendirici ve tonerlerden sonra, 

üssü oluşturma zamanı: baz. Bu, makyaj uygulamanızda önemli bir adımdır, çünkü baz, cildinizle ürün arasında ekstra bir tabaka oluşturarak, makyajın daha uzun süre kalmasına yardımcı olan pürüzsüz bir yüzey sunar. 

Makyaj yok

2.Kapatıcı Kullan 

Hafif bir kapatıcı seçin ve yalnızca ihtiyacınız olan bölgeleri hedefleyin. Göz altınıza ekstra bir parıltı ve parlaklık eklemek için parlak bir şey kullanın. Örneğin mat bir beyaz farı hafifçe sürmek gibi. Yüzdeki doku veya lekeleri gizlemek için mat bir yüzeye başvurulmalı. Cildinize zahmetsizce karışması ve gerçek gibi görünmesi adına ürünü parmaklarınızla sürün. 

3.Doğal Gözüken Kaşlar Çiz 

Kaş fırçasıyla hafifçe fırçala. Şeffaf kaş jeliyle de üzerinden geçebilirsiniz. Jel üzerine ek olarak başka makyaj eklemene gerek kalmadan kaşların yerinde kalmasını sağlar. Önce kaşı biraz kaldırmak ve toparlamak amacıyla yukarıya doğru tarayın. Kaşın kuyruğunu ise doğal bir kavise sahip olması için aşağı doğru tarayın. 

Makyaj yok

4.Aydınlatmaları Yap 

Krem bazlı bir ayd,ınlatıcı doğal olarak vurgulanmış yüz hatları elde etmenize yardımcı olur. Suratını kaldırmak için elmacık kemiğinin en yüksek noktalarına sürün. Konu aydınlatıcı olunca fırçayla çok ürün kullanılabiliyor. Fazla sim veya fazla aydınlık doğal makyaja uymayacağı için parmağınızın yardımıyla, hafif hareketlerle uygulayın. 

5.Krem Allık Kullanın 

Krem allık yanaklarda doğal bir kızarıklık yaratır. Küçük bir miktar kullanarak, yanağın elması üzerinde başlayın ve  saç çizgisine doğru karıştırın. Fazla kaçırıp kıpkırmızı gözükmemek için bu uygulama da parmaklarınızı kullanmalısınız. 

Makyaj yok


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe