Yüz Tipinize Hangi Kahkül Yakışır?


Yüz Tipinize Hangi Kahkül Yakışır

Saçınızla yenilik yapmak istediğinizde kahkül kestirmek akla gelen ilk yollardan biri. Kahküller birbirinden çeşitli tiplere sahip ve içinden seçmeniz gereken bolca şekil var. Peki yüz tipinize göre bu kararı daha doğru alabileceğinizi biliyor muydunuz? Yüz tipinize hangi kahkül yakışır sizin için araştırdık. Böylece büyük bir pişmanlık yaşamanıza gerek yok!

KARE SURAT ŞEKLİ

Suratınız kare şekliyse güçlü bir çeneyle çarpıcı bir görünüşünüz olacaktır. Bu yüzden kahkülünüzü sık ve küt kesmek istemeyebilirsiniz. Kuaföre gittiğinizde kaşlarınızın hemen altında olacak uzunlukta ama ağırlığı kenarlara verip gözleri kapatmayacak şekilde kesmesini isteyin. Ortada bırakacağınız az ve hafif teller alnın da gözükmesini sağlayacaktır. Aksi takdirde yüzünüzü çok fazla boğabilirsiniz.

Yüz Tipinize Hangi Kahkül Yakışır

YUVARLAK SURAT ŞEKLİ

Kalkık ve saçaklı kahkül kestirirseniz yumuşak özelliklerinizi tamamlayacak. Yanlış bir kesim dairesel yüz hatlarınızın daha da dolgun görünmesine neden olabileceğinden, doğru şekili yakalamak çok önemli.  Kemik yapınızı ortaya çıkaracak, kabarık bir şekil isteyin. İnce ve parçalı kesimlerden ziyade kalın kahkül daha estetik duracaktır.

Yüz Tipinize Hangi Kahkül Yakışır

KALP SURAT ŞEKLİ

Kalp şekline sahip surat tıpkı kare olan gibi ağır hatlara sahiptir. Kenara ayrılmış kahküllerin dengeleyici bir dokunuşu vardır ve suratınızın alt tarafında kalan keskin çizgilerdense ilgiyi üst tarafa ve gözlerinize çeker. Sizin için ideal şekil katlı ve parçalı kahkülün, bazı parçaları tam kaşınızın üstüne gelecek şekilde uzun parçalarının da gözlerinizin kenarlarında bitecek şekilde kesilmesidir.

Yüz Tipinize Hangi Kahkül Yakışır

OVAL SURAT ŞEKLİ

Oval suratlılara güzel haberimiz var! Neredeyse her şekil kahkül size yakışacaktır. Yine de bir ideal seçmemiz gerekirse, suratınızı hantal ve iri göstermeyecek kahkül şekillerinden biri hafif ve düz olanlar. Kenarları daha uzun veya katlı olmayacak şekilde kirpiklerinize kadar boyu olan kahkülü kestirin. Hem bu tarz kahküllere şekil vermek çok kolay olduğu için canınız sıkıldıkça kenara çekebilirsiniz hem de bakımızı zor abartılı bir kahkülle uğraşmazsınız.

Yüz Tipinize Hangi Kahkül Yakışır

KÜÇÜK ALIN

Asimetrik ve kenara doğru kayan bir kesim küçük alnın daha güçlü ve belli durmasını sağlar. Biraz daha uzun gösterebilmek için dik, keskince aşağı doğru olan bir açıyla yanaklarınıza ulaşacak bir kesim tercih edin. Aşağıdaki örnek fotoğrafta olduğu gibi bu stil saçı ortadan değil yandan ayırmayı gerektirebilir.

Yüz Tipinize Hangi Kahkül Yakışır

BÜYÜK/YÜKSEK ALIN

Saç çizginizin üstünen başlayıp alnınızın sonuna kadar gelecek bir kahkül büyük alnın arkasına saklanabilecek bir perde verir. Bu kahkülü kalın keserseniz dikkat fazla yukarıda olacak ve belki bu gizlilik fark edilecektir. Eğer aşağıdaki fotoğrafta olduğu gibi hava alan ve parçalı keserseniz daha rahat ama hala şık bir havaya sahip olursunuz.

Yüz Tipinize Hangi Kahkül Yakışır

 


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe