Yüz Şeklinize Yakışan Saç Kesimini Öğrenin


surat şeklinize yakışan saç kesimini öğrenin

Kafanızda bir saç belirleyip kuaföre gittikten sonra sonucu beğenmemek çok moral bozucudur. Her ne kadar fotoğraflarda beğensek de kendimize yakıştıramayız bir türlü. Sadece biraz araştırmayla hem istediğiniz değişikliği yapıp hem de hayallerinizdeki gibi görüneceksiniz.

Tabi ki o dönem trendde olan, içinizden gelen ve genel olarak beğendiğiniz stilleri kestirmenizi öneririz. Yine de eğer pişmanlıktan korkuyorsanız size en uygun saçı seçmeniz için bir yazı hazırladık.

surat şeklinize yakışan saç kesimini öğrenin

Yüz Şekli Nasıl Belirlenir?

Altı adet yüz şekli vardır ve belirlemesi oldukça kolaydır. Hepimiz ”yüzümüz yuvarlak” diyip geçeriz. Ancak bundan daha önemli detaylar vardır. Belirlemeden önce saçınızı saçınızı bir at kuyruğu haline getirerek suratınızın önünden çekin. Güzel yüzünüz aşağıdaki kategorilerden birine ait olacak.

Oval : Yüzün uzunluğu, genişliğinden daha fazladır. Elmacık kemikleri dikkat çekicidir. Çoğu saç modelinin kolayca yakışabileceği bir yüz şeklidir. Bu yüzden ideal olarak gösterilir.

Yuvarlak : Yuvarlak yüzde de yüzün genişliği ve uzunluğu hemen hemen aynıdır. Kare yüzdeki gibi sert köşeler yoktur. Yanaklar dolgundur.

Kare : Yüzün uzunluğu ve genişliği hemen hemen aynıdır. Alın, elmacık kemikleri ve çene köşelerinin genişliği aynıdır. Yüzdeki köşelerin sert ve belirgin olduğu yüz şeklidir.

Kalp : Yüzün alt kısmı dar, üst kısmı geniştir. Yani; alın ve yanaklar geniş, çene dar ve sivridir.

Uzun : Yüzün uzunluğu genişliğinden daha fazladır.

Elmas : Alın dardır. Çene küçük ve sivridir. Elmas yüz tipinde, elmacık kemikleri dikkat çeker ve yüzün en geniş kısmını oluşturur.

Elmas Yüze En Güzel Saç

Kısa ya da uzun tercih edebilirsiniz ama miktarlar çok önemli. Elmacık kemiklerinizi öne çıkarıp dikkatleri suratın uzunluğundan çekmek için omuz veya çene hizasında yapacağınız bir kesim güzel olur.

surat şeklinize yakışan saç kesimini öğrenin

Yuvarlak Yüze En Güzel Saç

Saçınızı düz kesmekten kaçının. Mutlaka katlar olsun. Bu görünüşünüze daha çok biçim katacaktır. Bu biçimi ve derinliği renkle de sağlayabilirsiniz. Özellikle kemikli bir çeneniz yoksa, yüzünüze monotonluk katacak ve çevreleyecek bir şeyi tercih etmemelisiniz. Amaç yüzü öne çıkarmak olmalı. Örneğin saçlarınızı uzatın ve perçem bırakın. Ya da kısa kesin ama katları olmasına önem verin.

 

surat şeklinize yakışan saç kesimini öğrenin

Kare Yüze En Güzel Saç

Çenede biten kesimlerden uzak durmalısınız ki çok sert bir görüntünüz olmasın. Çünkü kare yüzlerin yumuşaklığa ihtiyacı vardır. Önleri kısa kenarlara doğru uzayan bir kakül stili deneyin. Uzunluğunu koruyun ki özellikle çenenizi yumuşatsın. Eğer saçınız omuzlarınızın üstünde kalıyorsa bazı dokunuşlarla hareket eklemeyi deneyin.

 

surat şeklinize yakışan saç kesimini öğrenin

Uzun Yüze En Güzel Saç

Ok gibi, uzun yüzler çene çizgilerine hacim katacak kesimlere ihtiyaç duyar.

Uzunluğu katlarla öyle bir çevreleyin ki doğru miktarda gözüksün. Ne kadar kısa keserseniz suratınızın uzunluğu o kadar belirgin olmaya başlayacaktır.

surat şeklinize yakışan saç kesimini öğrenin

Kalp Yüze En Güzel Saç

Amacınız alnın genişliğini azaltıp aşağı kısmın genişliğini arttırmak olmalı. Yana atılmış uzun bir perçem hem elmacık kemiklerinize dikkati çekip hem de alnınızın bir kısmını kapatacaktır.

Ayrıca omuz hizasında olması da iyidir böylece çene etrafında biten saç dikkati oraya çekecektir.

surat şeklinize yakışan saç kesimini öğrenin

Oval Yüze En Güzel Saç

Oval yüzlü kadınlar, çok şanslısınız! Suratınız en affedici ve esnek olan. Tatlı kısacık saç ya da upuzun bukleler. Her türlü yüzünüz hepsine uygun simetriye sahip.

surat şeklinize yakışan saç kesimini öğrenin


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe