Beauty Blender’lar Tehlike Saçıyor! Bu İpuçlarına Dikkat Edin!


beauty blender'lar

Makyaj yaparken beauty blender’lar vazgeçilmezimiz oldu. Ancak beauty blender’lar tehlike saçıyor. Kullanımına dikkat etmek gerek.

Makyaj malzemeleri, özellikle kapatıcı ve fondöten sürmek için kullandığınız beauty blendarlar, bakteriler için mükemmel üreme alanlarıdır. Eğer makyaj ürünlerinizi sık sık temizlemezseniz, pek çok cilt sorunuyla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Beauty blender’ınızı en pratik yolla temizlemek için ipuçlarını açıklıyoruz!

Beauty blender’ı temiz tutma işine her kullanımdan sonra suyun altında tutarak başlamalısınız. Makyaj ürününü yüzünüze uyguladıktan sonra beauty blender’ı rengi kendi halini alana kadar ılık suyun altında ovalayın. Her kullanımdan sonra yıkadığınız beauty blender’ın hem ömrü uzar hem de derin temizlemede daha iyi sonuç verir.

BEBEK ŞAMPUANI

Bir sonraki temizleme aşamasında ise bebek şampuanı ya da organik şampuan kullanmalısınız. Beauty blender’ı suyun altında 1 dakika kadar tutun. Daha sonra üzerine şampuanı sıkın ve ılık suyun altında 45 saniye kadar ovalayın. Süngerin, sabundan iyice arındığından emin olduktan sonra fazla suyu kağıt havlu ile alın, kurumaya bırakın. Bu işlemi haftada 1 uygulayın.

MİKRODALGA YARDIMI İLE TEMİZLE

Beauty blender’ınızı bakterilerden arındırmak için mikrodalga kullanabilirsiniz. Süngeri, su dolu bir kasenin içine koyun. Kaseyi 30 saniye boyunca mikrodalgada tutun. Mikrodalgadan çıkardıktan sonra 2 dakika daha sünger suyun içinde kalsın. Ardından kağıt peçete üzerinde kurutun.

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI

Makyaj süngerinizi temizlemenin bir yolu da Hindistan cevizi yağı ya da zeytinyağından yardım almaktır. Yağ, birikmiş makyaj kalıntılarını kolaylıkla temizler. Bir miktar Hindistan cevizi yağını bebek şampuanı ile beraber beauty blender’ınıza sürün ve iyice ovalayın. Ancak uyaralım, süngeri, yağdan tamamen arındırmak biraz zaman alabilir. Yağdan arındırmak için bebek şampuanıyla yıkayabilirsiniz.


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe