Plastik Poşetle Sivrisineklerden Kurtulun


Poşetle Sivrisineklerden Kurtulun

Havalar ısındı, sivrisinekler evlerimizi ziyarete başladı. Peki sivrisineklerden kurtulmanın alternatif yolları var mıdır? Size onlardan birini anlatacağız. Hem de hiç kimyasal kullanmadan!

Bu sıra dışı yöntem yazı rahat geçirmenizi sağlayacak. Kimyasal ilaçlara veda edin, içi su dolu bir şeffaf poşet işinizi görecek!

Sivrisinekler için tuzak yapın

GEREKLİ MALZEME

Bir adet şeffaf plastik poşet
Poşeti dolduracak kadar su
Birkaç adet bozuk para

Poşetle Sivrisineklerden Kurtulun
Plastik poşetle sivrisineklerden kurtulun

NASIL YAPILIR?

Plastik poşetin içine suyu doldurun ve içine bozuk paraları atıp pencere ve kapının üzerine asın! Tek dikkat etmeniz gereken şey astığınız yerin ışık alıyor olması!..

Bu Yöntem Sivrisinekleri Nasıl Kaçırıyor?

Sinek kovucu tüm kimyasal ürünler içerdikleri kokularla sivrisinekleri uzak tutmaya çalışıyor. Bu yöntemde ise onların nefret ettikleri kokularla değil, görüş yetenekleriyle ilgili bir durum söz konusu.

Sinek ve sivrisinekler dünyayı bizden farklı olarak mozaik şeklinde görürler. Bu yüzden ışık kırılmasına karşı çok hassastırlar. Bu yöntemde de bozuk paraların neden olduğu ışık kırılması onların görüşünü etkiliyor ve sinekler gözlerini alan o parlaklıktan kaçarak uzaklaşıyor. Böylece hiç kimyasal kullanmaya gerek kalmadan sivrisineklerden kurtuluyorsunuz.

Denemeye değmez mi?


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.