Tırnak Kırılmasını Önleyen Olağanüstü Karışım


Tırnak Kırılmasını Önleyen Olağanüstü Karışım

Tırnaklarınız kolayca kırılıyor ve soyuluyor mu? Peki bunun bir çözümü var mı? Tabii ki! İşte tırnak kırılmasını önleyen olağanüstü karışım.

Tırnaklarınızı bin bir özenle uzatırsınız. Manikür yapar, oje sürersiniz! Sonra hepsi teker teker kırılır. Hangimiz yaşamadık ki bu kötü anları? Peki bu neden olur? Bunun olmaması için yapabileceğimiz bir şey var mıdır?

Güçlü tırnaklar için ojenizin içine sarımsak koyun

Özellikle kışın çoğu kişinin tırnaklarının daha güçsüzdür. Tırnaklar daha kırılgan olur ve normalden daha hızlı kırılır.Eğer tırnaklarınız kolayca kırılıyorsa bu tırnaklarınızın kuru olduğu anlamına gelir. Ellerimizin ve tırnaklarımızın kurumasını engellemek için bol bol el kremi kullanmalıyız. Bu tırnakların kırılmasını da önleyecek.
Ama tırnaklarımız kırıldıysa ne yapabiliriz?

OLAĞANÜSTÜ KARIŞIM

Tırnaklarınızın daha hızlı büyümesi ve daha dayanıklı olmasını istiyorsanız aslında çok da fazla bir şeye ihtiyacınız yok. Bu olağanüstü karışımda sadece limon ve zeytinyağından ibaret. Limonda bol miktarda C vitamini var.  C vitamini tırnaklarınızın daha dayanıklı olmasını sağlıyor. Ayrıca limon tırnaklarınızın sararmasını ve parlamasını da engeller. Zeytinyağı da tırnaklarınızı hem nemlendirir, hem de besler.

NASIL YAPILIR?

Tırnaklarınız için küçük bir banyo yapacağız. Bir çay kaşığı taze limon suyu ve üç çay kaşığı zeytinyağını karıştırın. Karışımı mikrodalgaya koyun ve birazcık ısıtın. Tırnaklarınızı ısınmış karışımın içine koyun. Tırnaklarınızın 10 dakika boyunca emmesine izin verin ve sonra tırnaklarınızı kağıt havlu ile temizleyin. Bunu her gün yaparsanız tırnaklarınızın daha dayanıklı olduğunu göreceksiniz


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.