Bu Adımlar Sizi Genç Cilde Kavuşturacak!


bu adımlar sizi genç cilde kavuşturacak!

Ciltteki yaşlanmayı tamamen durdurmamız mümkün değil. Ancak doğru değişimleri yaparak yine de istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz. Yapısal sebepten yaşlanma bir gerçektir. Genetik ve zaman gibi engelleyemeyeceğimiz sebeplerden oluşurlar. Ancak dış faktörler de burada bir rol oynar. Çevresel faktörlerde söz sahibi olabiliriz.

Listeye geçmeden önce altın başlangıç güneş kreminden geçmekte. Her gün, bulut gördüğünüz halde güneş kremi sürmeniz çok önemlidir. Tüm zararlı ışınlar kırışıklık demektir. Bu solaryumu da kapsayan bir durumdur. Doğal güneşin yarattığı bronzlaşmayla onun etkisi eşit derecede zararlıdır. İşte listenin devamı;

1- Sigara İçiyorsan, Bırak!

Yaşamınızda sağlığınızla ilgili yaptığınız bir değişim mutlaka dönüp dolaşıp cildinizi etkileyecektir. Sigara çökmüş ve soluk tenin habercisidir.

2-Düzgün Ye

Rafine karbonhidratlar ve şekerin  bulunduğu bir yeme düzeni yaşlanmayı hızlandıracaktır. Ne kadar fazla su ve yeşillik, o kadar iyi.

3-Düzenli Egzersiz Yap

Egzersiz fiziksel ve duygusal olarak geniş bir yelpazeye yardımı dokunan aktivitedir. Vücudunuzun kan dolaşımını ve bağışıklık sistemini geliştirecektir. Bu da eşittir gençlik demektir.

4-Daha Az Alkol Al

Alkol vücutta fazlasıyla sıvı kaybına yol açar. Hep tuvalete çıkartır, ne içerseniz için. Bu da cildinizin zamanla daha sert gözükmesine neden olacaktır çünkü sürekli su ve neme ihtiyaç duyar.

5-Her Gün Nemlendirici Kullan

Nem suratın ihtiyacı olan sıvıyı hapseder ve gençliği korur. Bu yüzden çantanıza mutlaka nemlendirici bulundurun ki her gün yararlanmayı unutmayın.

6-Günde En Az İki Kere Yüzünü Yıka

Sabah ve akşam temizliğinizi mutlaka yapın. Terledikten sonra da mutlaka suyun yanına koşun çünkü terin ciltte kalması bir çok rahatsızlığa sebep olacaktır. Akne ve lekeler gibi.

7-Cildini Kötü Etkileyen Ürünleri Belirle ve Bırak

Eğer bir ürün cildinizi yakıyor ya da zarar veriyorsa umudu kesip bırakmalısınız. Tüm negatifliğine rağmen genç tutsa bile bu sorunlar ileride daha kötü cilt problemlerine yol açacaktır ve her şey boşa gider. Cildiyecinizin almanızı söylediği bir ilaç olmadığı sürece asla zorlamayın.

8-Mimiklerine Dikkat Et

Sabah erken kalkmanın verdiği huysuzlukla kaşları çatık oturmayın ya da bilgisayara gözünüzü kısarak bakıyorsanız artık o gözlüğü alın. Aksi takdirde cildiniz bunları benimseyecek. Gözlerin kenarlarında oluşan ve çok gülen insanlarda olduğu iddia edilen mutluluk çizgilerinde zarar görmemeliyiz ancak kaş çatmayı engellemeniz sizin her türlü yararınıza olacaktır.

9-Yüzüne Karşı Nazik Ol

Uzun bir günün sonunda makyajınızla uyumayın. Kalkıp yıkayarak ona o vakti verin.

Ayrıca nazik hareketleri unutmayın. Suratınızı aşağı veya yukarı doğru çekiştirmeyin. Bir ürün hemen çıkartmıyor ve zorlamanızı gerektiriyorsa onu çöpe atın. Mutlaka mineralli su veya yağ içeren bir temizleyici ile başlayın. Sadece suyla yıkayıp geçmeyin. Bu hiçbir ilerleme kaydetmenizi sağlamaz.

 


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe