10 Adımda Evde Manikür


evde manikür

Manikür ellerimizi zarif ve güzel gösterme görevini her zaman başarılı bir şekilde üstlenir. Ellerimizi bakımlı olarak görmek her zaman kendimizi iyi hissettirir. Ancak kuaförlerdeki fiyatlar bazen bütçemizi aşabilir. Eğer paradan ve zamandan tasarruf yapmak isterseniz, evde uygulamanız için yazacağımız 10 adımla evde manikür tavsiyelerimizi takip edebilirsiniz.

1.Adım: Temel Malzemeler

Temel malzemeleri bir çantada doğru zaman için saklamayı unutmayın : Pamuk, tırnak makası, törpü, cımbız, el kremi, ara kat boya, parlatıcı, tırnak eti temizleyici.

regl öncesi sendromuna en basit çözümler

2.Adım: Tırnakta Arta Kalanlar

Tırnağın kenarlarında kalan küçük oje lekelerini bile temizlemeyi ihmal etmeyin. Ancak asıl soru kullanacağız oje çıkarıcı. Asetonlu çıkarıcılar daha hızlı ancak asetonsuz olanlara kıyasla cilde daha zararlı. Bu seçim size kalmış.

regl öncesi sendromuna en basit çözümler

3.Adım : Tırnağa Şekil Vermek

Gerekliyse, tırnağınızı kesmekle başlayın. Daha sonra törpüyle nazikçe istediğiniz şekli verin. Genelde en iyi yol uçları kare olarak ya da yuvarlak olarak törpülemektir. Yine de istediğiniz yaratıcı yolu izleyebilirsiniz.

Kaba saba ve metal olan törpülerden kaçının. Kağıt olan aşındırıcı törpüleri tercih edin. Törpüyle tırnaklarınızı çok pürüzsüz yapmayın yoksa ojenin üzerinde kalması daha zor olur.

evde manikür

4.Adım: Yıkamak

En rahatlatıcı adımdır. Ilık bir suya ellerini koyun ve suyun içine sabun,şampuan veya yüz temizleyicilerinizden birini biraz dökün. Cilt ve tırnak bakımına başlamadan önce elin suda kalması çok önemlidir. 3 dakikayı geçmeyecek şekilde sınırlandırın. Fazla suda kalması da iyi olmaz.

evde manikür

5.Adım: Tırnak Eti Temizleyici

Kalınlaşmış ve ölü derileri kesmeden önce elinize tırnak eti temizleyici krem veya sulardan sürmenizin büyük yararı olacaktır. Bir çok kişisel bakım mağazasında bu ürünü bulabilirsiniz.

6.Adım: Ölü Deriler

Çantanızdaki tırnağın etrafında istenmeyen fazla ve ölü derileri içeriye doğru itmek için gerekli olan aleti fotoğrafta görüldüğü gibi uygulayın. Nazik olun. Çok içeriye iterseniz zarar verebilirsiniz. Koparmayın veya kaldırmayın. Bu iyileşme sürecini ortadan kaldırır. Tırnağınızın durumu ilerleyen günlerde daha zor olur.

evde manikür

7.Adım: Nemlendirici

Ölü derilere uyguladığınız bakımın üstüne içeriği zengin bir nemlendirici kullanın. Yumuşatmanın yanında iyileştirecektir de.

evde manikür

 

8.Adım: Ojeye Hazırlık

Nemlendiriciden tırnağın yanlarında arta kalanlar oje sürme sürecinde zorluk çıkarır. Pamukla tırnaklarınızın üzerinden geçin. Tırnağınızda herhangi bir yumuşatıcı veya yağ kalmaması çok önemli. Merak etmeyin, tüm sürecin sonunda tekrar nemlendiriciye döneceksiniz.

9.Adım: Katlarla Sürün

Tırnaklarınız çok zayıf ve kolayca kırılıyorsa önce bir tırnak çukur dolgusu uygulayın. Uygulayacağınız birinci kat da bozulmalardan ve kırılmalardan koruyacaktır. Daha sonra ojenizi en az iki kat kullanarak sürün. Aralarında kurumalarını bekleyin. Acele ederseniz şekilsiz ve kalın dururlar. En sonda ekleyeceğiniz parlatıcı size kalmış ancak çok daha parlak ve bakımlı görüneceklerdir.

Eğer oje sürmeye yeni başladıysanız açık tonlar tercih edebilirsiniz. Böylece hatalarınız belli olmaz.

 

evde manikür

10.Adım: Tekrar Nemlendirici

Elleri ve tırnak bölgesini sağlıklı hale getirmek nemlendirici sayesinde olur. Bu ana ürün olmadan hayalinizdeki tırnağa asla ulaşamazsınız.

Eğer gerekli aletleri alırsanız ve doğru teknikleri takip ederseniz istediğiniz sonuca ulaşırsınız.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.