Uzun Kirpik Elde Etme Sırları


uzun kirpik elde etme sırları

Saç seyrekleşmesi sadece kafamızdakilere özel bir durum değil, malesef. Yaşımız ilerledikçe  vücudumuzun geri kalanındaki kıllarda da azalma görülür. Bacaklarımızdakilerin azalması bizim için şanstır, ancak gözlerimizdeki kirpikler için talihsizlik. Hatta belki de hiçbir zaman kirpikleriniz uzun ve kıvrık olmadı, bu durumda da uzun kirpik elde etme sırlarımızdan yararlanabilirsiniz.

1-Bakım ve Taramayla Başla

Kaş kaleminizin ucundaki küçük tara varya? O aslında kirpiklerinizi de taramanız için var. Gün içerisinde bir veya iki kez kirpiklerinizi taramanız büyümeyi dürtükler, tıpkı saçımızda da olduğu gibi. Bakım konusuna gelince, mutlaka makyajınızı çıkarırken veya yüzünüzü yıkarken göz çevrenize dikkat edin ve hafif hareketler uygulayın. Hem kirpiklerinizin dökülmesini engellersiniz hem de göz etrafındaki kırışıklıkları olabildiğince ertelemiş olursunuz.

uzun kirpik elde etme sırları

 

2-Yağlayın

E vitamini, zeytin ve hint yağı kirpiklerinizin güçlenmesini sağlayacaktır. E vitamini dökülmelere karşı koruma sağlar ve tarama rutininize onu da katabilirsiniz. Zeytinyağını pamuğa sürüp kirpiklerinize uyguladığınızda ciddi bir tedaviyle karşılaşmış olacaksınız. Çünkü zeytinyağı hem boylarının uzamasını tetikleyecek hem de güçlendirecek. Hintyağını gece boyu gözünüzde bırakarak uygulayabilirsiniz, kirpikleri sıklaştıracak ve kopmaları önleyecektir.

uzun kirpik elde etme sırları

3-Doğru Takviyeleri Kullanın

Alınan çok vitaminli hapların yanında (B,D ve E’nin saçı uzattığı söylenir) Biotin ilavesi yapan kadınların bu konuda daha başarılı olduğu tespit edilmiştir. Biotin bir B vitaminidir ve keratin üretmesiyle bilinir. Keratin ise saçı oluşturan bir proteindir. Biotinin vücuda girdiği miktarı arttırmak uzunluğu da arttırır. Tabi ki ilk başlarda az bir miktarla başlamayı unutmayın. Yoksa vücudunuz şaşırabilir ve yanlış tepkiler verebilir. Bu tür vitaminlerin yanında sağlıkı yemek yemeyi, yumurtaya ve bademe ağırlık vermeyi de düşünebilirsiniz.

uzun kirpik elde etme sırları

4- Aloe Vera

Aloe vera içinde bir çok besleyiciler ve vitaminler bulundurur. Üstelik nemlendiricidir. Evde yapabileceğiniz ucuz çözümler için idealdir. Kullanmadığınız bir rimel başlığını aloe verayı sürmek için kullanabilirsiniz. Pratik olacaktır. Gece boyu da tutabilirsiniz, 30 dakika boyunca da. Daha sonra sabah kalktığınızda ya da bekledikten sonra suratınızı durulayın.

uzun kirpik elde etme sırları

5-Sabırlı Olun

Bir gecede tüm yöntemlerin sonuçlarını görmek mümkün değildir, bunu unutmamak lazım. Belli bir zamanınızı alacaktır ve tutarlı olmakla pes etmemek sizi başarıya götürür aksi takdirde iki günde değişiklik göremeyeceğinizi bilmelisiniz. En azından 1 ay boyunca günlük tarama, bakım ve katkıları uygulayıp öyle sonuca varın.

uzun kirpik elde etme sırları

 


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe