Ultra Geleneksel Eş Alena Kate Pettitt


Ev kadını olarak yaşamaya karar vermeden önce bir feminist ve iş kadını olan Alena Kate Pettitt 1950-60’lı yıllarda olduğu gibi kendisini evine, eşine ve çocuğuna adamayı tercih etmiş. Pazarlama alanında çalışırken evlenip oğlu doğduktan sonra işinden ayrılarak ev kadınlığı yapmayı seçmiş.

Ultra geleneksel cinsiyet rollerini benimseyen Alena, ev işleriyle ilgilenip eşinin eve geldiğinde yemeğini yediğinden emin olduğu için mutlu olduğunu belirtiyor. Önceden bir feminist olduğunu ancak daha sonra bir anne ve eş olmanın onun için daha önemli olduğunu fark ettiğini söyleyen Alena 50 ve 60’lı yılların yaşantısına özendiğini ve geleneksel kavramlara dönülmesi gerektiğini savunuyor.

Feminizm ise ona göre erkeklerle rekabet etmek ya da evde rahat rahat oturmak arasında bir seçim yapmak.

The Darling Academy Nedir?

The Darling Academy Alena Kate Pettitt’in kendisi gibi geleneksel düşünen kadınlar için oluşturduğu bir web sitesi. Bu sitede kadınları hayatlarının merkezine eşlerini koymaları gerektiği konusunda teşvik ediyor.

Geleneksel İngiliz tarzı ve değerleri ile ilgili paylaşımların yapıldığı sitede ayrıca görgü kuralları ve yemek tarifleri de yayınlanıyor.

Ladies Like Us ve English Etiquette adlı iki kitabı da olan genç kadın eşe boyun eğme ve onu şımartma hareketini bunlarda da tavsiye ederek kadınlara öğütler veriyor. 

Mutlu Bir Ev Kadını Olmak İçin

Dünyanın her yerinde aynı işlerden ve aynı sorumluluklardan oluşan ev kadınlığı tüm gün ev işleri, çocuklar derken zaman zaman oldukça bunaltıcı bir hal alabilmektedir. Ancak geleneksel görüşe sahip kadınlar bu hallerinden oldukça memnun gözükmekteler peki bunu nasıl başarıyorlar?

Bu kadınların mutlu olmak için uyguladıkları maddeler şunlar;

  • Yaşadıkları gün şükrederek umutsuzca mızmızlanmayı bırakın
  • Ailenin kariyerden daha önemli olduğunu hep hatırlayarak ev kadını olmaktan gurur duyun
  •  Giyeceklerinizden beslenmenize ve fiziksel görüntünüze kadar özenli olun, kendinizi salmayın
  • Ev işi ya da çocukları bahane göstererek eşinizle ilgilenmekten kaçmayın, özel hayatınızı renklendirin
  • Evi sadece temizlemeyin dekoratif eşyalar ve çiçeklerle süsleyin
  • Mutfakta hünerlerinizi sergilemekten kaçmayın
  • Hobilerinize ve kendinize vakit ayırın
  • Her şeyi çok da ciddiye almayın, affedici olun

Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.