Saç Reklamlarındaki Görüntülerin Sırrı!


saç reklamlarındaki görüntülerin sırrı!

Reklamlarda gördüğümüz o parıltılı, gür ve büyüleyici saç görüntüsüne hep ulaşmak istemişizdir. Gerçekçi olamayacak kadar güzellerdir bazen. Bu görüntüye ulaşmak için şampuanları satın alır kremler kullanırız. Ancak o saçlardaki hacime ulaşamamak bizim saçımızla ilgili değilmiş. Meğer reklamdaki oyuncular ve mankenlerin de öyle bir saçı yokmuş.

Suave adlı bir markanın paylaştığı fotoğrafları gördükten sonra herkesin gözleri açıldı. İşte saç reklamlarındaki görüntülerin sırrı!

1-Yeşil Perde Teknolojisi

Bu teknolojiyi kullanarak saçların dalgalı bir şekilde düşmesini sağlıyorlar. Baştan aşağı yeşil kıyafetler giymiş insanlar reklamdaki oyuncunun yanında duruyorlar ve olta kullanarak saçla oynuyorlar. Daha sonra bilgisayarda görüntü düzenleniyor ve o insanlar çıkartılıyor. Böylece saç havada süzülüyor gibi duruyor.

saç reklamlarındaki görüntülerin sırrı!

2-Hacim İçin Köpük

Eğer stilistler istedikleri görüntüye tam olarak ulaşamazlarsa, katı köpükleri saçların arasına doldurarak hayallerdeki hacimi yakalıyorlar.

saç reklamlarındaki görüntülerin sırrı!

3-Bolca Takma Saç

Aşağıdaki fotoğrafta da gösterdikleri üzere oyuncu dalgalı takma saçların yerleştirildiği yüzey üzerine uzanıyor. Böylece onca saç onun kafasındaymış ilüzyonu yaratılıyor. Ancak kalkıp oturunca aslında saçlarının toplu olduğunu ve öyle gözükmediğini anlıyoruz.

 

saç reklamlarındaki görüntülerin sırrı!

Çılgınca değil mi? Suave markasında yapılan araştırmalara göre yeni neslin %74’ü reklamlardaki saçın ulaşılabilir bir hedef olduğuna inanmıyorlar. Ki görüldüğü üzere kullanılan yardımcı malzemeler olmadan gerçekten mümkün değil. Ayrıca araştırma göstermiş ki kadınların üçte ikisi bu sırları öğrendikten sonra markalara karşı güven sıkıntısı yaşamaya başlamış.

Bu yüzden yeni kampanyalarını açıklayan Suave modellerden saçlarını kendilerinin tasarlamasını istediler. Yıllardır bu yöntemlerin kullanılması şaşırtıcı ama gerçek. Ancak modellerine bu şansları vererek ve dürüst olarak markalar tüketicilerin güvenini kazanabilirler.

Bir daha ki sefere bir reklamdaki saça imrendiğinizde bilin ki saçınız daha da güzelleşebilir ancak o görüntüdeki gibi olamaz.


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe