Kıyafet Bedenlerindeki Büyük Aldatmaca Ortaya Çıktı


kıyafet bedenlerindeki büyük aldatmaca

Kıyafetlerin bedenleri gerçeği yansıtıyor mu sizce? Bunu kanıtlamak isteyen kadın farklı markalardan farklı bedenlerde pantolonlar aldı ve işte sonuç:

Aldığımız kıyafetin bedeni ne kadar düşükse o kadar mutlu oluyoruz değil mi! Hepimiz Small (Küçük) bedenlerin içine girmeye çalışıyoruz. Girdiğimiz zaman da kendimizle gurur duyuyor, ne kadar zayıflamışız diyoruz.

Ama tüm bunlar birer aldatmacadan ibaret. Diyetisyen Claudia Felty bu hileyi kanıtlamak için bedenlerin mağazalar tarafından önemli ölçüde değiştiğini kanıtlayan bir araştırma yaptı.

HEPSİNİN BEDENİ BİRBİRİNDEN FARKLI

Aynı gün, farklı mağazalardan 3 kot pantolon aldı. Biri 36, biri 38 ve diğeri de 40 beden… Ama işte fotoğrafta da gördüğünüz gibi bu pantolanların hiçbiri birbirinden dar ya da bol görünmüyor. Üçü de Felty’nin bedenine tam oturmuş durumda.

Felty bu deneyimi şöyle anlatıyor: Eskiden alışveriş yaparken amacım sadece yeni pantolon almak değil, aynı zamanda en küçük boyutununun içine girebilmekti. Ama artık biliyorum ki üzerinde yazan bedenlerin hiçbir önemi yok. Bu 3 pantolonunun 3’ünü de aynı gün aldım. 3’de farklı boyutta ama ben aynıyım” diyor.

Genç kadın “Yeni bir giysi için alışveriş yaparken endişe veya stres hissettiğinizde, bu boyutların keyfi olduğunu hatırlayın” diye ekliyor.

kıyafet bedenlerindeki büyük aldatmaca


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe