Kıl Dönmesi ve Batık için Aspirin Mucizesi


kıl dönmesi ve batık

Kıl dönmesi ve batık sadece kadınların değil, erkeklerin de çok çektiği bir dert. Kaşınır, kötü görünür, hatta bazen ameliyatla alınacak kadar ileri boyutlara ulaşır.

Kılların batmasının en önemli sebeplerinden biri cildin kuruması, pul pul olmasıdır. Bu ölü cilt tabakası derinin yüzeyini tıkayarak kılların normal büyümesini engeller. Dışarı çıkacak yol bulamayan kıl, içe doğru büyüyerek batıklara neden olur. Bu nedenle sık sık peeling yapmak kılların batmasını engellediği gibi, batık kılların da yüzeye çıkmasını sağlayacaktır.

Kıl dönmesi ve batıklar için aspirin kullanmak sıkıntılı bölgeye epeyce iyi geliyor. Ama sadece aspirin değil farklı doğal yollarla da kıl dönmesi ve batığa çözüm bulunabiliyor.

Aspirin

kıl dönmesi, aspirin, bal

2 aspirini bir kaşık ılık suda çözdürün. Macun kıvamına gelince 1 çay kaşığı balı içine ekleyin. Sorunlu bölgeye sürüp 10 dakika bekletin. Ilık suyla yıkayın. Haftada 2 kez tekrarlayın.

Çay poşetleri

Ilık çay poşetlerini bölgeye sürün ve 3 dakika bekleyin. Günde bir kaç kez uygulayabilirsiniz.

Karbonat

1 kaşık karbonatı 1 bardak suyla karıştırın. Pamuğu bu karışıma bandırın ve sorunlu bölgeye uygulayın. 5 dakika bekletin ve soğuk suyla yıkayın. Günde 3-4 kez tekrarlayın.

Sirke

Elma sirkesini pamuk yardımıyla sürün. Biraz bekletip ılık suyla durulayın. Günde 2 kez tekrarlayın.

Şeker

1 kase şekeri yarım kase zeytin yağı ile karıştırın. 10 damla çay ağacı yağı ve lavanta yağı ekleyin. Kıl dönmesi veya batık oluşan bölgeye sürün. Yuvarlak hareketlerle masaj yapın. Ilık suyla temizleyin. Haftada 2 kez tekrarlayın.

Tuz ve Bal

Peeling için mağazalara tonlarca para saymak istemiyorsanız evde kolaylıkla hazırlayacağınız bir karışımdan yararlanabilirsiniz. Yarım fincan deniz tuzunu, bal ile karıştırın ve duş alırken cildinizi bu karışımla ovalayıp, akıtın. Cildiniz rahatlayacaktır.

Badem, avakado ve yulaf ezmesi

Kuru ciltten kurtulmak için yine doğal bir yöntem önereceğiz: 1 tane ezilmiş avokadoyu, 1/3 fincan öğütülmüş badem ve 3 / 4 fincan yulaf ezmesi ile karıştırın. Dairesel hareketlerle cildinize yedirerek masaj yapın. Su ile durulayın. Hem cildiniz nemlenecek, hem de batık kıllar yüzeye çıkacak.

Karbonat Macunu

Kabartma tozu ve su ile bir macun yapın. Sonra, dairesel hareketlerle macunu cildinize uygulayın. Ilık su ile durulayın ve ardından cildinizi nemlendirin. (Hindistancevizi yağını öneririz)


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.