BB, CC, DD, PP ve EE krem hakkında ne biliyorsunuz? Son zamanlarda çıkan bu kremler ne işe yarıyor? Birbirlerinden farkları nedir?

Son zamanlarda ortaya çıkan kremler arasında en çok bildiğimiz BB kremler… Kısa süre içinde kadınlar aarasında popüler hale gelen bu kremler, kozmetik işlemler, makyaj, vs. sonrasında hasar gören ciltleri yenilemek için tasarlanmış.

Peki CC, DD, PP ve EE kremler ne işe yarıyor? Birbirinden farkları ne ve hangisi hangi cilde uygulanmalı.

BB Krem

BB, “güzellik kremi” nin (beauty balm) kısaltmasıdır. Cildi nemlendirir ve tahriş olan cildi yatıştırır. Her cilt tipi için uygundur.

BB, CC, DD, EE ve PP krem

СС Krem

CC “renk kontrolü” (color control) anlamına gelir. Bu tür kremler yüzünüzdeki kırmızılıkları ya da yaralı görünümü kapatmak için tasarlanmıştır. CC kremlerin cildinizi taze hissettiren ve pürüzsüz, düzgün bir dokusu vardır. Yağlı veya sorunlu ciltler için uygundur.

BB, CC, DD, PP ve EE Krem

DD Krem

DD kremler, “günlük koruma” (daily defence) için kullanılır. Cildinizi güneş ışıklarından korur ve bakımına yardımcı olur.   Ancak fazla kullanmayın, çünkü gözeneklerinizi tıkarlar. Yaşlı ciltler için uygundur.

BB, CC, DD, PP ve EE Krem

PP Krem

PP veya “mükemmel pembe” (pink perfect) makyaj bazı olarak kullanılır. İçerdikleri silikon partiküller, cildi doldurarak pürüzsüz ve düzgün hale getirir. PP kremler her cilde uygundur, ancak diğer yüz ürünleriyle birlikte kullanılması gerekir. Uyguladıktan sonra üstüne yüzünüzün tonuna uygun bir krem daha kullanılmadır.

BB, CC, DD, PP ve EE Krem

EE Krem

EE pul pul dökülme yani ekstra eksfoliyasyonun kısaltmasıdır. Cildi yeniler ve ölü hücrelerden kurtarır ve aynı zamanda cildi güneşten korur ve nemlendirir.  Bazıları bu kremi ultraviolet karşıtı, akne karşıtı kremlerle birlikte de kullanıyor. EE kremler çok sık kullanılabilecek kremler değil ve ince, hassas ciltler için pek önerilmez.

BB, CC, DD, PP ve EE Krem

Kaynak

BB, CC, DD, PP ve EE krem