Cildin Pul Pul Dökülmesine Karşı Ev Yapımı Peeling Maskesi!


ev yapımı peeling

Yüzünüzü ölü derilerden temizlemek için peeling yapmanız gerekiyor. Bunun için iyi bir reçetemiz var. İşte ev yapımı peeling maskesi!

Yüzünüz de tıpkı vücudunuz gibi ölü derilerinden arınmaya ihtiyaç duyar. Peeling ölü derileri temizleyerek cildin temizlenmesini ve parlamasını sağlar. Peeling, cildinizde pürüzsüz bir yüzey oluşturur. Nemlendiricilerden ve losyonlardan daha fazla verim almayı sağlar. Cildiniz pul pul dökülüyorsa haftada bir peeling yapmanızda fayda var. Fakat vücudu keselediğiniz keselerle yüzünüzü keselerseniz cildinize zarar verirsiniz. Hem cildinize zarar vermeyecek hem de doğal bir ürün arıyorsanız buldunuz bile: Tarçın!

Botoks Etkili Yüz Maskesi!

Bu peeling maskesi özellikle kuru ciltler ve yüzü pul pul dökülenlere çok iyi geliyor.

Peeling Maskesi

GEREKLİ MALZEME

1/4 tatlı kaşığı tarçın
3 çorba kaşığı kabartma tozu
1 tatlı kaşığı bal
1 tatlı kaşığı E vitamini yağı
3 ila 4 tatlı kaşığı süt

NASIL YAPILIR?

Tüm malzemeleri bir kapta karıştırın ve yüze uygulayın (yüze kalınca sürmeye çalışın) Karışımı cildinize dairesel hareketlerle yedirin ve maskenin 10 ila 15 dakika kurumasını bekleyin. Daha sonra peeling etkisi için tekrar dairesel hareketlerle cildinize masaj yapın ve suyla durulayın.

Peeling Maskesi Ne İşe Yarar?

Bu tarif içerisindeki kabartma tozu, ölü cildi nazikçe temizler.
Bal doğal olarak nemlendirir ve antioksidanlar açısından zengindir ve anti-mikrobiyal özelliklere sahiptir.
E Vitamini cildinizi koruyan ve onarabilen bir antioksidandır.
Tarçın cilt üzerindeki bakterileri öldürür ve cildin yüzeyine oksijen bakımından zengin kan getiren ve sağlıklı bir pembe parıltı veren ısınma etkisine sahiptir .

Siyah Maske Nedir? Faydaları Nelerdir?


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.