Her Şeyi Ne Sıklıkla Temizlemeli?


temiz tutmak

Evi sürekli en harika şekilde temiz tutmak çok zorlayıcı. Belki de gördüğünüz bir toz, leke, pas ve kire rağmen rahatlığınızı öne koyduğunuz için görmemezlikten geldiniz. Bu durumu düzeltmek için size her evin işine yarayacak en temel görevlerden oluşan temizlik listesiye geldik.

Bu plana göre, bir şey kirliyse bırakmazsınız. Ya silersiniz ya da yapılacaklar listenize koyarsınız. Pratik ve hızlı olmayı öğrenmek gerek. Hele de çalışıyorsanız ve evde koşturmaya vaktiniz yoksa.

temiz tutmak

Temizleme Planı

Her Gün; Yatak yapmak, mutfak/banyo yerinin tozunu almak, kahve makinesini temizlemek, kirli çamaşırları elden geçirmek, bulaşık yıkamak, mutfak/banyo lavabolarını temizlemek.

Her Hafta; Çarşaf değiştirmek, mutfak/banyo yerini silmek, tarihi geçmiş yemek temizliği, aynaları silmek, elektrik süpürgesi yapmak, eşya tozu almak, mutfaktaki elektronik aletleri silmek,

Her Ay; Perdenin tozlarını temizlemek, ahşap ve havalandırma temizlemek, çamaşır/bulaşık/elektrik süpürgesi’ni kontrol etmek/temizlemek, lambaları temizlemek,

3-6 Ayda Bir; Buzdolabının içini temizlemek, fırının içini temizlemek, buzluğu boşaltmak, boru içi temizliği/kontrolü, karyola ve yastık yıkamak, aspiratör temizliği, mobilya temizliği yapmak.

Her Yıl; Detaylı halı ve döşeme temizliği yapmak, detaylı cam temizlemek,

temiz tutmak


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.