Gümüş Takıların Bilinmeyen Temizlenme Yöntemleri


gümüş takılar

Çok sevdiğiniz gümüş takılarınızın temizlenmesiyle ilgileniyor musunuz? Günlük taktığınız parçalardan tutun eşi benzeri olmayan takılarınıza kadar hepsinin iyi bir cilaya ihtiyacı vardır. Kullandığınız losyonlar, sabunlar ve her gün tozlanmalar, mücevherlerin ayarlarıyla oynayan ve en parlak yüzüğü bile cansız gösterebilecek faktörlerdir. 

İyi haber şu ki en sevdiğiniz takılarınızı evde de temizleyebilirsiniz. Düşündüğünüzden daha kolay!

Gümüş Nasıl Temizlenir?

Kararmış gümüş parçaları temizlemenin ve bunları tekrar kararmaya olabildiğince korumanın en iyi yolu, iyi bir gümüş cilasıdır. Cilanın içinde hem lekeleri çözen hem de arkasından yeni gelecek zararlar için koruyucu tabaka bırakan temizlik maddelerine sahip olanları seçin.

Sıvı cilaların, özellikle acelen varsa, kullanması dağınık olur.

gümüş takılar

Sıra dışı Gümüş Temizleme İpuçları

Elinizde gümüş cilası yoksa ve en kısa zamanda gümüş rengi takınızı temizlemeniz gerekiyorsa, aşağıdaki yaratıcı yöntemlerden birini deneyin. Maalesef bu ipuçları kirin ve eskimenin bir daha gelmemesini sağlamayacak. Gümüş kaplama takıları çok aşındırmadan silin.

Bulaşık sabunu kullanın:  Birkaç damla bulaşık sabununu ılık suyla karıştırın. Solüsyona yumuşak bir bez batırın ve lekeyi gidermek için gümüşü ovalayın. Soğuk suyla durulayın ve başka yumuşak bir bezle kurulayın.

Kabartma tozu deneyin: Daha ağır kararmalar için, üç parça kabartma tozunu bir bardak su ile karıştırın. Gümüşü ıslatın ve macunu yumuşak,  tüysüz bir bezle uygulayın. Çatlaklara çalışın ve lekeyi toplarken bezi çevirin. İyice durulayın ve kurulayın.

Diş macunu: Diş macunundaki hafif aşındırıcılar, dişte oluşan lekeleri giderir, aynı zamanda  gümüşteki lekeleri de giderir. Kararmış gümüşe beyaz diş macunu (jel değil) uygulayın ve parmağınızla veya yumuşak bir bezle hafifçe ovalayın. Daha sonra ılık suyla iyice durulayın ve yumuşak bir bezle parlatmaya başlayın.

gümüş takılar

Takılarına Nasıl Bakmalısın?

  •  Yüzüklerini Çıkar; ellerini yıkamadan önce, makyaj ürünlerine dokunmadan önce, evi temizlerken veya temizlik malzemelerini kullanırken.
  • Yüzerken giyme— klor ve tuzlu su mücevherleri mahveder.
  • Beyaz taşları her çıkardığında bezle sil; her giyimden sonra vücudunun ürettiği doğal yağlar ve gün içinde karşılaştığı kir onu sarartabilir.
  • Oturmasın; takı kutusunun içinde öylece kalmasın, tak! Taktıkça daha çok parlayacak. Sürtünme kararmayı yavaşlatır.
  •  Düzenli baktır; Taşların iyi durumda olduğundan ve ayarların sağlam olduğundan emin olmak için düzenli bir kuyumcu tarafından baktır.
    
    

Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe