Evinize Hızlıca Yenilik Getirecek Boya Taktikleri


boya

Evinize yeni bir hava katmak için kutularca boya satın almanıza gerek yok. Boya, evinizin etrafında dikkatlice seçilmiş birkaç noktaya uygulandığında, yaratacağı efektle, tüm odayı yeniden boyamaktan daha etkili olacak. Özellikle yüksek kontrastlı bir renk seçerseniz, küçük bir boya kutusu bile büyük bir etkiye sahip olabilir. Hepimiz gibi en düşük maliyetle en çarpıcı sonucu elde etmek istiyorsanız, aşağıdaki noktalardan birini seçip yeniden boyamayı deneyin. Üstelik aşağıdakilerin her biri yalnızca bir öğleden sonrayı kaplayacak kadar kısa! 

TRABZANI BOYAMAK

Merdivenin tarzını değiştirmek, evinizin görünüşünü büyük ölçüde değiştirebilir, özellikle kapıdan girildiğinde görülen ilk şeyse. Merdivenin bulunduğu tüm odayı ya da bütün merdiveni boyamaya çalışmak yerine, sadece bir korkuluk boyamayı düşünün. Bu proje tüm merdivenin boyandığı zaman olduğu gibi kaygan olması, boyanın taşması veya yıpranması konusunda endişelenmenize gerek kalmayacaktır.

boya

MUTFAK TEZGAHI/DOLAPLARI/ADASI

Mutfak adanız varsa (altında dolap olan tezgahınız da aynı işlevi görecektir), tezgahın altındaki yüzeye yeni bir kat boya fırçası vurmayı düşünün. Görsel ilgiyi artırmak için, mutfaktaki renk şemasıyla uyumlu bir renk tonu seçin. Hangi rengi seçerseniz seçin, çiziklerin ve izlerin silinmesini kolaylaştıracak yarı parlak bir boya kaplamasını tercih edin. 

boya

PENCERE ÇERÇEVESİ

Gerçekten göz alıcı bir değişiklik için, sadece pencere çerçevelerine taze bir boya sürün. Kontrast sağlayacak bir tonu seçebilir veya daha ince (ama çarpıcı) bir görünüm için zaten duvarlarda olan tondan daha farklı bir rengi seçebilirsiniz. Örneğin, mutfağınız açık griyse, pencere çerçevelerini daha derin olan kömür grisi ile fırçalamayı düşünün. Çeşitlilik odaya derinlik ve ilgi katacaktır.

boya

SOKAK KAPISININ İÇİ

Ön kapının boyasını genellikle dikkatlice değerlendirirler. Çünkü evimizin tüm havasını etkileyebilir ve eve gelen konukların ilk gördüğü şey budur. Peki ya kapının arkası? Ne de olsa arkasının da önü gibi özellikleri vardır. Sabahları evden çıkarken gördüğünüz son şey ve konukların evinizdeki son izlenimi. Giriş dekorunuzun geri kalanıyla aynı koordinasyona sahip olan beklenmedik bir tonla boyayarak unutulmaz ve çarpıcı hale getirin!

boya

GİRİŞLER

Evinizin kapısız girişleri varsa ve çerçevelilerse , döşemelerini duvarlarla aynı renkte boyamayı düşünün, ancak kontrast bir şekilde. Bej veya kirli beyaza boyanmışsa, kaplamayı parlak tonlarla boyamayı deneyin. Kontrastı daha da arttırmak ister misiniz? Duvarlarda ve tuğlalarda olan rengin koyusunu, hatta cesur bir etki için tamamen farklı bir renki, seçin. Hangi seçeneği seçerseniz seçin, kontrast evinizdeki bu geçiş bölgesine dikkat çekici bir hava verecek ve kendi evinizi tanıyamayacaksınız! 

boyaLike it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe