Evinizdeki Renkler Sizin Hakkınızda Neler Söylüyor?


evinizdeki renkler sizin hakkınızda neler söylüyor

Evinizde etrafa baktığınızda belli temalar dikkatinizi çekebilir. Belki gün batımı gibi tonlar görürsünüz belki denizin mavi tonlarını. Seçtiğimiz renkler aslında karekterimizi yansıtırlar. Kimi zaman tabi ki bu tanım dışına çıkılabilir. Ama genelde belli bir stili takip ediyor oluruz. Renklerin tonları bunu yansıtır. Favori renklerinizin arkasındaki anlamları keşfetmek için yazımıza bir göz atın.

Yumuşak ve Ilık Tonlar

Gün batımı ve alevlerle eşleştirilen sarı ve turuncu neşeli, hoşgeldin diyen bir havaya sahiptir. Bu da demek oluyor ki siz de böyle olabilirsiniz. Ilık tonlar kullanan insanlar arkadaş canlısı ve anaç bir yapıya sahip olabilirler. İnsanları misafir etmeyi çok severler. Bu renklerden aldığımız güzel his sadece sembolik değil. Onların parlaklığı ve sıcaklığı bulunduğu odaya gerçekten daha cana yakın bir hava katar.

Renklerin ışık saçan kaliteleri enerjileri de etkiler. Odadaki sohbetlere ve iştaha bile etkisi olabilir. Yine de aşırı sarı bir odayı örnek vermek gerekirse bunaltıcı olabilir. Bu yüzden satüre edilmiş ve biraz daha koyulaştırılmış tonlar daha sakinleştirici bir etki yaratacaktır.

evinizdeki renkler sizin hakkınızda neler söylüyor

Serin Tonlar

Mavi ve mavi tonlarına kendinizi yakın hissediyorsanız evinizin görüntüsü de sakinleştirici bir havaya sahip olacaktır. Bu içine dönük olduğunuz anlamına da geliyor olabilir. Mavi tonlarını dengelemek için hafif sarılar, turuncular veya kahverengileri mobilyalara ekleyebilirsiniz.

Renklere verilen çoğu tepki etrafımızdaki doğadan gelir. Bizi sakinleştiren gökyüzünün ve suyun tonlarını evimize yansıtmamız doğaldır. Başka tonlara kıyasla göze de daha rahat gelirler.

evinizdeki renkler sizin hakkınızda neler söylüyor

Mücevher Tonlamaları

Adeta bir ödül gecesinden çekilip alınmışa benzeyen tonlar vardır. Yakut, zümrüt, safir, mor yakut, sarı yakut gibi… Bu tonlara çekiliyorsanız dışa dönük, özgüvenli ve yaratıcı olma olasılığınız yüksek. Bu renkleri sevenler çevrelerinden ilham alan insanlardır. Eviniz sıradansa bile duvarlarda bu renkler boy gösteriyorsa her şey daha gösterişli durur.

Küçük bir tuvaleti mavi renge boyarsanız karanlık ve boğucu olabilir. Ama bu renk safir oldu mu, dinamik bir görüntüye sahip olur. Kaos ortamından çok her şey bir arada görüntüsü için ideallerdir.

evinizdeki renkler sizin hakkınızda neler söylüyor

Nötr Tonlar

Mermer anıtlar ve sahildeki taşları andıran gri, kahverengi, bej ve fil dişi rengi klasik bir görüntü katar. Devamlılık ve kalıcılığı temsil eder. Bu size çekici geliyorsa yüksek ihtimalle pratik ve dengeli bir insansınız. Sıkıldıkça evinizin duvarlarını değiştiren birinden çok tekrar etmeyi seviyorsunuz. Dünyevi tonlar mobilyalar ve aksesuarlarda daha farklı renkler kullanma olasılığı da sağlayacaktır. Nötr bir ton olan duvarlara renkli objelerle bambaşka bir hava katabilirsiniz. Bu da dikkati daha çok eşyalara çekecektir.

Renksizliğin soğuk hava katmasından çekiniyorsanız tahta, cam ve metal yüzeylere sahip eşyalarla kontrast sağlayabilirsiniz. Evi canlandırmak için her zaman duvardaki radikal renklere ihtiyacınız yok.

evinizdeki renkler sizin hakkınızda neler söylüyor

 


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe