Ebru Polat Kimdir, Kaç Yaşındadır?


ebru polat kimdir

Bir önceki kuşağın daha iyi tanıdığı eski manken ve şarkıcı Ebru Polat gündemde olmaya devam ediyor. Peki Ebru Polat kimdir, kaç yaşındadır.

Ebru Polat son zamanlarda en çok cesur pozlarıyla ve katıldığı programlarda yaptığı cesur açıklamalarla gündeme geliyor.

30 Haziran 1983 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Ebru Polat, küçük yaşlarda bale eğitimi aldı. Müzikle tanışması ilkokul korosuyla oldu. Ancak müzik değil hukuk eğitimi almaya karar verdi ve 2005 tarihinde Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni başarıyla tamamladı. Bir süre avukat olarak da görev yaptı.

Ancak müzikten hiçbir zaman kopmayan Polat’ın ilk albümü 2007’de çıktı. Albümün ismi ise Çetin Ceviz’di. İki işi birden götüremeyeceğini anlayıncı avukatlığı bırakıp kariyerini müzik üzerine kurmaya karar verdi ve Londra’ya gidip Royal Akademi’de müzik eğitimi aldı.

SEZEN AKSU’NUN ŞARKISINI YENİDEN YORUMLADI

2008 yılında Türkiye’ye döndükten sonra ikinci albümü “Çok Geç”i piyasaya sürdü. Albümün ismiyle aynı olan “Çok Geç” şarkısının sözü ve müziği Sezen Aksu’ya aittir. Ayrıca bu şarkı dışında Sezen Aksu’nun “Seni Yerler” şarkısını da tekrar yorumladı.

2009 yılında Polat’ın “Kalp Ayazı” albümünü yayımladı. Albümün içerisinde Serdar Ortaç, Fettah Can, Murat Güneş, Sezen Aksu’nun şarkıları yer aldı. Ayrıca albümde Polat’ın sözü ve müziği kendine ait olan “Delikanlı Kız” şarkısı da yer aldı.

“Dinle 2011” albümü 2011 yılında yayımlandı. Polat bu sefer albümde Sezen Aksu’nun “Haydi Git” şarkısını yorumladı. Ayrıca albümde “Mutlu Ol Yeter” ve “Artık Sevmeyeceğim” şarkılarının cover’larına da yer verdi.

Sonrasında aynı yıl içerisinde “Olanlar Oldu” single’ını sundu. 2012’de “Kaçın Kurasıyım” EP’sini yayımladı. Sözlerini Aysel Gürel’in müziğini Mehmet Erbil Savaş’ın yaptığı “Hani Dünya Tatlısı” şarkısını tekrar yorumladı.

2013 yılında ise “Günaha Davet” ve “Hediyem Olsun” parçalarının yer aldığı teklikleri piyasaya sürdü.

2015’te “Çilli Bom” şarkısını tekrar yorumlayan Ebru Polat, 7 Nisan’da 9 şarkının yer aldığı “9 Hit” albümünü yayımladı. Albümde Serdar Ortaç, Altan Çetin, Onur, Alper Narman, Murat Güneş, Gökhan Tümkaya, Hüseyin Cebişci ve Efe Demiryoğuran gibi isimlerin şarkıları yer aldı.


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe