Duşta Yüzünüzü Yıkamayın! Uzmanlar Uyarıyor!


dusta yüzünüzü yıkamayın

Uzmanlar bu kez duş alırken sıkça yaptığımız bir hata konusunda uyardı: Duşta yüzünüzü yıkamayın! Bakın sebebi neymiş?

Hepimiz duşa girdiğimizde yüzümüzü de suyun altında yıkıyoruz. Ancak cilt bakım uzmanları bu konuda uyardı. Duşta yüzümüzü yıkamamamız gerektiğini söyledi. Çünkü duştaki sıcak su cildimize zarar veriyor.

ILIK SU İLE YIKAYIN

Banyonuzun kolayca tertemiz olması için 6 yöntem

Uzmanlar yüzü yıkamak için ılık veya tercihen soğuk suyu kullanmanın gerekli olduğunu belirtiyor. Özellikle hassas cildi olan kişilerin bu konuya daha da dikkat etmesinin altını çiziyor. Bu nedenle duş esnasında yüzü yıkamamak gerekiyor. Duş bittikten sonra suyun ayarını ılığa getirip yüzünüzü öyle yıkayabilirisiniz.

YÜZÜ KIZARANLARA UYARI

Şampuana şeker ekleyin! Farkı Görün

Özellikle yüzleri kızarık olan ya da çabuk kızaran insanların yüzünü yıkarken asla sıcak su kullanamaları gerekiyor. Çünkü sıcak su, kanın daha hızlı dolaşımını sağlayıp yüzdeki kızarıklığı artırıyor.

ŞAMPUAN SAÇA GELMESİN

Bu şampuanlardan uzak durun!

Ayrıca, duş ürünlerini yüzünüz için kullanmak yüze daha fazla hasar verir. Bu nedenle, saçınızı şampuan veya saç kremi ile yıkarken her iki ürünün de yüzünüze gelmemesine dikkat edin.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.