Banyonuzun Kolayca Tertemiz Olması İçin 6 Yöntem


Banyonuzun Kolayca Tertemiz Olması

Bir evde banyo ve mutfak temiz oldu mu o ev temiz bir evdir. Peki banyoyu yorulmadan temizlemenin yöntemi var mı? İşte banyonuzun kolayca tertemiz olması için 7 yöntem.

Banyo temizliği için çok mu zaman ayırırıyorsunuz? Birkaç ufak ipucuyla artık daha kolay temizleyeceksiniz. Hadi ipuçlarımıza bir göz atın…

1. AYNALARDAKİ ÇİZİKLER NASIL ÇIKAR?

Tabii ki herkes aynayı tertemiz, çiziksiz görmek ister ama maalesef aynalar hep çizik içindedir. Bundan kurtulmak için önce aynanın tozunu alın, ardından cam temizleyici sıkarak ve mikrofiber bezle silin. Hem tozlardan hem çiziklerden kurtulacaksınız.

2. AYNALARIN BUĞULANMASI NASIL ÖNLENİR?Banyonuzun Kolayca Tertemiz Olması

Duş aldınız ve aynanız buğulandı. Acil çıkmanız gerekiyor, elinizle silince de aynada iz kalıyor. Bunlardan kurtulmanızı sağlamak için size önereceğimiz tek şey tıraş köpüğüdür. Aynaya bir miktar tıraş köpüğü sıkın ve ardından tüy bırakmayan mikrofiber bezle temizleyin. Hem aynanız temizlenecek, hem de bir müddet buğulanmayacak. Buğulanmaya başladığında yeniden tıraş köpüğüyle silin.

Traş köpüğünün temizlediği 5 şey

3. TIKALI TUVALET NASIL AÇILIR?

Tuvalet tıkanıklığı dayanılır bir şey değil. Neyse ki mutfaktaki bulaşık deterjanı kurtarıcınız olacak. Tıkalı tuvalete bolca bulaşık deterjanı dökün. Deterjan yavaşça dibe batacak. Daha sonra üzerine sıcak suy dökün (kaynar olmasın, kaynar su klozetin porselenine zarar verebilir). 20 ila 30 dakika bekleyin. Su seviyesi yavaşça aşağı inecektir. Artık tuvaleti yıkayabilirsiniz…

4. DUŞ BAŞLIĞI NASIL TEMİZLENİR?

Banyonuzun Kolayca Tertemiz Olması

Yıllar içinde duş başlığınız kireçlenir ve su akıtmaz olur. Bundan kurtulmanın çok kolay bir yolu var: Beyaz sirke… Beyaz sirkeyi bir plastik torbaya doldurun. Poşeti duş başlığının etrafına yerleştirin ve elastik bir bantla düzgün bir şekilde sabitleyin, düşmeyeceğinden emin olun. Duş başlığının temizlenmesi için tamamen için sirkeye batmış olması gerekir, buna dikkat edin. Bu şekilde bir gece bırakın. Sabaha gözenekleri açılmış yepyeni bir duş başlığınız olacak.

5. DUŞ PERDESİNİ YIKAMANIN KOLAY YOLU?

Duş perdesini ayda bir kez yıkamanız gerektiğini biliyor muydunuz? Duş perdesi oldukça hızlı bir şekilde kirlenir. Duş perdesini temizlemek için halkaları perdeden sökün ve sonra iki havlu ile birlikte çamaşır makinesine koyun. Makineyi 40 dereceye ayarlayın (daha sıcak olursa perdeler erir, bozulur) ve çalıştırın. Çamaşır makinesinde yıkanırken havlular perdeyi ovalayacak ve perdenin daha temiz olmasını sağlayacaktır.

6. YA DUVARLARDAKİ SAÇ SPREYLERİ?

Siz, eşiniz ya da çocuklarınız saç spreyi kullanırsanız, saç spreyi sadece saçlarınıza değil, muhtemelen banyonun duvarlarına aynasına da sıçrayacaktır. Saç spreyini aynalardan veya duvarlardan biraz şampuan ve su kullanarak kolayca temizleyebilirsiniz.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.