Gerçekleri Öğrenince Deterjan Kullanmayı Hemen Bırakacaksınız


deterjan

Prof. Dr. Erkan Topuz’un anlattıkları yenilir yutulur gibi değil… Gerçekleri öğrenince deterjan kullanmayı bırakacaksınız.

Ev Yapımı 4 Bulaşık Deterjanı Tarifi

İç Hastalıkları ve Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Erkan Topuz’un kanser hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Topuz kanserden korunmak neler yapılması gerektiğini anlattı.

EVDE AYAKKABI İLE DOLAŞMAYIN

Sokakta giyilen ayakkabılarla evde dolaşılmaması gerektiğini söyleyen Topuz “Dışarıda giydiğimiz ayakkabılar pestititleri (tarım ürünleri, kimysallar, egzos gazları, vs) eve taşır. Pestititler de kanserin en önemli sebebidir” dedi.

HALINIZI SİRKE İLE SİLİN

Halıların temizliğine dikkat edilmesi gerektiğini belirten ünlü profesör ” Halı bütün pestisitleri tutar. Kesinlikle deterjanla temizlemeyin. Sirkeli su ile silin.” diye uyardı.

Boraks Nedir? Nerelerde Kullanılır?

BULAŞIK MAKİNESİ DETERJANI KULLANMAYIN

Bulaşık makinesi deterjanlarının petrol ürünü olduğunun altını çizen Topuz “bulaşık makinesi deterjanları da kanserojendir. Ne kadar yıkarsa yıkansın kalıntılar kalabilir.” dedi. Bu deterjanların kullanılmaması gerektiğini belirten Topuz, eğer kullanılıyorsa da bulaşıkları makineden çıkardıktan sonra sirkeli ya da limonlu su ile silmek gerektiğini belirtti.

HER TÜRLÜ DETERJANDAN VAZGEÇİN

Deterjanları kullanmayın diyen Topuz “Yeni aldığınız beyaz iç çamaşırlarını da 2 kere kaynatın. Çünkü onları beyazlatmak için kanserojen maddelerle yıkanıyor.” dedi. Vücudumuz için de defne ve zeytinyağı sabununu önerdi.

ODA SPREYLERİ ZEHİRLİYOR

Topuz oda spreyleri konusunda da şunları söyledi: “Oda spreyleri doğrudan doğruya petrol menşeli. Zehri soluyorsunuz. Akciğerimize geçiyor ve dolaylı olarak bağışıklık sistemimizi bozuyor.”


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.