Küçücük Paralarla Ev Düzenleme Sanatı: Dağınıklıktan Kurtulun!


ev düzenleme

Konu ev düzenleme oldu mu küçük ipuçları büyük sonuçlar doğurabilir. Önemsiz gözüken küçük uğraşlar evinizi düzeltirken önemli farklılıklar yaratabilir. Evin karışıklığını kapatmak için biraz zaman ayırırsanız hem stil sahibi hem toplu gözükerek kazanan olursunuz.

1- Çamaşır Sepetinize Kapak

Evinizi çok daha derli toplu göstermek için sepetinize kapak takmanız işe yarar. Ucuz bir fiyata tüm kirli kıyafetlerinizi göz önünden kaldırıyor ve aksesuar olarak bir güzelliği olmayan sepeti daha şık gösteriyor.

ev düzenleme

2-Saklama Kutuları

Hediyelerden kalan kutular ve sevimli kaplar evin içinde dağınıklık yaratan herhangi bir şeyi kolayca uzaklara kaldırmanıza yarar. Faturalar, tel tokalar, aksesuarlar, mektuplar… Aklınıza ne gelirse…

ev düzenleme

3-Masa Örtüsü

Görünüşünü beğenmediniz veya evinize uymadığını düşündüğünüz bir masa veya sephanızın üstüne sereceğiniz güzel tasarımlı bir örtü çok iyi sonuçlar doğurur. Kendi zevkinizi yansıttığı gibi masanızda sadece bir masa olmaktan çıkacaktır.

ev düzenleme

4-Dolaplı Mobilyalar

İster televizyon ünitesi alıyor olun ister sepha mutlaka çekmeceli olanı seçin. Zaten almanız gereken bir mobilyanın bir başka artı yönü olursa sizin için daha iyi. Saklamak veya bir yere kaldırmak istediğiniz her şeyi koyabileceğiniz bir dolabınız olmuş olacaktır.

ev düzenleme

5-Kabloları Saklama

Sürekli ayağımıza takılan ve inanılmaz çirkin gözüken bir sürü kablomuz var. En yakındaki nalbura gidin ve kablo kutunuzu alın. Gözünüz de içiniz de rahatlasın.

ev düzenleme

6-Anahtar Kancası

Kapı girişlerimiz ayakkabılar ve montlar derken dağılabilir. Bir de bu duruma anahtarlarımızı eklememek için alacağınız bir kaç kancayla her şeyi daha toparlayabilirsiniz. Üstüne üstlük anahtarlarınızı da kaybetmezsiniz.

ev düzenleme

7- Çoklu Göreve Sahip Mobilyalar

Bazalar, çekyatlar ve çekmeceli yatakların size kazandıracağı yeri tahmin bile edemezsiniz. Bu yüzden konu dekorasyon ve organizasyon olunca paranızı olabildiğince o tarz mobilyalara yönlendirmeye çalışın.

ev düzenleme

8- Vakum Çantalar

Vakumlu torba ve çantaları kullanarak yatağınızın altında veya dolapta saklayabileceğiniz şeylerin çokluğuna inanamazsınız. Kullanmadığınız kıyafetler ve çarşafları hem küçük hale getirip saklamış olursunuz hem de nemden etkilenmezler.

ev düzenleme


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.