Regl Sancısı İçin Doğal Çözümler


regl sancısı

Regl sancısı yaşayan bilir. O kasık ağrısı anlatılmaz yaşanır. Bazen ağrı kesiciler de etki etmez. Daha doğal ve daha etkili olabilecek şeyleri zorlu haftalarınız için toparladık.

Sağlıklı Diyet

Her ne kadar özellikle bu döneme girdiğimizde çikolatadan tutun yağlı şeylere kadar türlü türlü yemekleri canımız çekse de, bunun bize iyi gelmesi mümkün değildir. Sizi sadece daha yorgun hissettirecekler bir de üstüne şişmiş gösterecekler ki bu da sadece moral bozar. Ancak meyve ve sebzeler; zencefil, zerdeçal ve kişniş gibi, hem şişmeyi engelleyecek hem de basıncı biraz olsun azaltacaktır.

regl sancısı

Susuz Kalmayın

Susuz kalındığında şişkinlik daha kötü olur çünkü vücut daha fazla sıvıya tutunmaya çalışacaktır. Naneli çay da ve su şişkinliğe iyi gelir.

ütülemeden ütülü gibi

Egzersiz

Hafif bir egzersiz, 30 dakikalık yürüyüş ve ısınma hareketleri gibi, hem fiziksel olarak sizi rahatlatır hem de spor yaparken endorfin salgıladığınız için duygusal olarak da kendinizi iyi hissedersiniz.

regl sancısı

Saf Yağlar

Yapılan çalışmalar gösteriyor ki belli başlı saf yağlar ağrıların yoğunluğunu biraz olsun hafifletebiliyor. Örneğin lavanta, adaçayı ve nane. Bu yağlar alt karın bölgesine masajla birleştirilirse çok daha rahat ve acısız bir uykuya dalabilirsiniz.

ütülemeden ütülü gibi


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.