Sarımsağın Kullanıldığı İlginç Yerler


sarımsağın kullanıldığı İlginç

Sarımsak sadece Türk değil, dünya mutfağında da baş tacı. Ancak yemekten başka kullanıldığı ilginç yerleri duyunca şaşıracaksınız.

1. Kıymıkları Çıkartır

Elinize batan kıymıkları sarımsakla çıkarabileceğinizi biliyor musunuz? Anti-inflamatuar etkisiyle elinizdeki kıymığı çeker alır. Bunun için kıymığın üzerine bir dilim sarımsak yerleştirin ve bir bant parçasıyla üzerine kapatın. Yarım saat sonra kontrol edin. İltihabı kuruttuğu için parçanın daha fazla açığa çıkmasına ve bir çift cımbızla çıkarılacak hale gelmesine yardım eder.

Sarımsağın Kullanıldığı İlginç Yerler

2. Mantara İyi Gelir

Sarımsağın antimikrobiyal gücü ayaktaki mantarı da tedavi eder. Bunun için birkaç sarımsağı dilimleyerek ılık suya atın ve içine ayaklarınızı sokun. 30 dakika böyle bekleyin.

Sarımsağın Kullanıldığı İlginç Yerler

3. Saçları Uzatır

Sarımsak, saçları hızlıca uzatır. Saç derisine sürülen sarımsak, saç sağlığını ve gücünü arttıran kan akışını ve dolaşımını artırır. Bu da saçların hızlı uzamasına yarar.

sarımsağın kullanıldığı İlginç

4. Sivilcelere İyi Gelir

Sarımsakdaki antioksidanlar aknelere neden olan bakterileri yok eder. Sarımsak dişlerini doğrudan sivilcelere sürün. Sivilceniz sönecektir.

sarımsağın kullanıldığı İlginç

 

8. Çatlakları Onarır

Sarımsak doğrarken fark etmişsinizdir, elleriniz yapış yapış olur. Çünkü sarımsak doğal bir yapışkanlık özelliğine sahiptir! Biraz sarımsak suyu, cam ve seramikte çizgi şeklindeki çatlaklarının onarılmasına yardımcı olur. Sadece birkaç diş sarımsağı ezin ve sarımsağın çıkan suyunu çatlağa sürün. Fazla suyu silin ve kurulayın. Çatlak daha fazla ilerlemeyecek ve onarılacaktır.

sarımsağın kullanıldığı İlginç

8. Böcekleri Kovar

Böcekleri kovmak için bire birdir. Bir baş sarımsağı mutfak robotunda iyice çekin. Küçük bir kavanozu sıcak su ile doldurun. İçine ezilmiş sarımsakları koyun. 1 gece bekleyin. Sabah sarımsağı süzün. Ve suyu bir sprey şişesine boşaltın. Sıktığınız yerdeki böcekler ölecek ve bir daha geri gelmeyecek.

sarımsağın kullanıldığı İlginç
Kaynak


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.