Hepimiz hem bembeyaz çamaşırlar istiyoruz hem de daha az kırışsın ve kolay ütülensin…  Bu mümkün… Üstelik daha az deterjan kullanarak. İşte size daha az deterjanla daha beyaz ve daha az kırışık çamaşırlar için bir yöntem!

Aleminyum folyo ev işlerinde çok işimize yarıyor. Ama bu kez gerçekten faydalı bir işe hizmet ediyor. Nasıl mı? Çamaşır makinelerimize aleminyum folyo topları atarak daha az deterjan kullanıp, daha beyaz çamaşırlar elde ediyoruz. Faydası sadece bununla kalmıyor. Çamaşırlarımız daha yumuşak oluyor ve daha kolay ütüleniyor.

DAHA AZ DETERJAN DAHA BEYAZ ÇAMAŞIRLAR

Alüminyum folyoyu parlak yüzeyi üst tarafta kalacak şekilde top haline getirerek çamaşır makinesine atın. Bu toplar elektriklenmeyi önleyerek deterjan verimliliğini artıracak ve çamaşırların daha temiz olmasını sağlayacaktır. Böylece, hem para tasarrufu yapacak hem de daha temiz ve yumuşak çamaşırlarınız olacaktır.

daha beyaz

KURUTMA MAKİNESİNE ATIN, ÇAMAŞIRLARINIZ KOLAY ÜTÜLENSİN

daha beyazAlüminyumun iyi çalışmasının temel sebebi, kurutma makinesinde kıyafetler üzerinde oluşan elektriklenmeyi yok etmesidir. Alüminyum folyo topu mıknatıs gibi davranarak statik elektriği önemli ölçüde azaltır.

3 tane alüminyum folyo topunu kurutucunuza koyduğunuz çamaşırların tam ortasına yerleştirin ve kurutma makinesini çalıştırın. (Bu toplar tekrar tekrar kullanılabilir) Bittiğinde çamaşırlarınızın daha az kırışık olduğunu fark edeceksiniz. Üstelik daha yumuşak halde makineden çıkacaklar. Ve tabii çok kolay ütülenecekler.