Kurutucunuza Yün Topu Atın, Zamandan Kazanın! Evet yanlış duymadınız, evde yapacağınız yün topları ile kurutma süreniz yüzde 25-50 azalacak. Hem paranız hem zamanınız size kalacak? Peki o toplar nasıl yapılır? İşte tarif

YÜN TOPU NE İŞE YARAR?

Yün topları, kurutma esnasında çamaşırlarınıza dolaşır ve giyecekleri ayırmaya yardımcı olur. Böylece sıcak, yün topları tarafından oluşturulan alanlar arasında hareket ederek kıyafetlerin daha hızlı kurumasına yardımcı olur! Ne kadar çok top eklerseniz, o kadar çok alan yaratırsınız ve çamaşırlarınız o kadar hızlı kurur. Yün topları ayrıca, elbiselerinizin liflerine karşı nazikçe sürtünerek giysilerinizi yumuşatır.

Kurutucunuza Yün Topu Atın

YÜN TOPLARI YAPMAK İÇİN GEREKLİ MALZEMELER

1 çile % 100 yün iplik
Ucuz külotlu çoraplar
Nakış ipi veya akrilik iplik

Kurutucunuza Yün Topu Atın

NASIL YAPILIR?

İpliği yaklaşık 20 kez parmaklarınızın etrafına sarın. Sonra ipliği top haline getirmek için yanlamasına doğru sarmaya devam edin. Bu işlemi tenis topu büyüklüğünde bir top elde edene kadar sürekli tekrarlayın. Sıkıca sardığınızdan emin olun.

4 tane top yeterli olacaktır.

Kurutucunuza Yün Topu Atın

Yün topunun açılmaması için eski bir külotlu çorabınızın içine yerleştirip, nakış ipi ya da akrilik iple sıkıca bağlayın. Yün iplik kullanmayın, zamanla aşınıp kopabilir.

Yün toplarını kurutucuda kullanmadan önce çamaşır makinesine atıp yıkayın ki ipler birbirine iyice girip sağlam bir top haline gelsin.

İsterseniz onlara birkaç damla uçucu yağ ekleyip, çamaşırlarınızın güzel kokmasını sağlayabilirsiniz.

Çamaşır makinesinden çıkardıktan sonra yün toplarınız hazır. Topları ıslak çamaşırlarınızla birlikte kurutma makinesine atın. Farkı göreceksiniz.