Kurutma Makinenizin Haberdar Olmadığınız Özellikleri 


kurutma

Kurutma makinesi sadece kıyafetleri hızlıca kurutmaz. Aynı zamanda gizli ve hayatı kolaylaştıran özellikleri de vardır. İşte o özellikler:

ÜTÜNÜN YERİNE GEÇEBİLİR

kurutma

Çoğu insanın hiç kullanmadığı kalıcı baskı ayarı, kırışıklık azaltan bir mucize ve giysilere karşı nazik davranıp, biraz daha uzun süre dayanmalarına yardımcı oluyor. Sırrı ne mi? Bu ayar, standart bir kurutma döngüsünden biraz daha az sıcaklıkta çalışmaktadır ve ayar ilerledikçe kırışıklıkların giderilmesinde yardımcı olacak ”soğuk bir sıcaklığa” geçer.

ALARMI VARDIR

Bazı yeni kurutucular, kurutucunun havalandırma durumunu izleyen yerleşik sensörlere sahiptir. Bu modeller havalandırma tıkanırsa alarmı çalıştıracaktır- bu da bozulma veya yangın durumlarını önlemenize yardımcı olabilir.

YORGANINIZI CANLANDIRIR

Eğer kuştüyü yorganınızın eski rahatlığını bulamıyorsanız ve biraz düzleşmişip tüylerini yitirmişse, birkaç tenis topuyla bir kurutucudan geçirmeniz normal haline dönüp konforunuza yardımcı olabilir.

ENERJİ TASARRUFU YAPAR

Uzun süredir çamaşır kurutucuları dünyaya yarar sağlayamıyordu çünkü enerji tüketimi oldukça fazlaydı. Ancak son birkaç yıl içinde, standart modellerden farklı olarak yüzde 20 ila 40 daha az enerji tüketen birkaç model piyasaya sürüldü. Hala umut olan bir sektör haline geldi ve almayı düşünüyorsanız kesinlikle dünyaya yararı olacak bu yeni modellere göz atmanızı tavsiye ederiz.

kurutma

SPOR AYAKKABILARINI SESSİZCE KURUTUR

Kurutucunuza yerleştirdiğiniz spor ayakkabılar, çok yoğun ve gürültülü bir ses çıkarabilir. Hatta kurutucunuzu mahvedebilir. Ancak, kurutucuya monte edilmiş bir kurutma rafıyla, ağır, tıknaz ayakkabıların çıkaracağı yüksek gürültüyü azaltabilirsiniz.

MİKROPLARI ÖLDÜRÜR

Bu günlerde çoğu kurutucu kullanışlı bir temizleme döngüsü ile birlikte gelir. Kesinlikle bundan faydalanmak isteyeceksinizdir. En zorlu kıyafetlerinizi o ayardaki kurutucudan geçirin ve bu kurtulması zor olan, yıkamalardan bile sağ çıkmış mikropları öldürecektir. 

KIYAFETLERİ TAZELER

Bazı çamaşır kurutucuları, kırışmış veya çok yeni olmayan bir kıyafeti giymeye hazır hale getirmenize yardımcı olabilir. Kurutucular soğuk suya bağlıdır: makine buhar oluşturmak, kırışıklıkları gidermek ve tazelik eklemek için suyu ısıtır. Her şey bu kadar temel ve hızlıdır. Bir dahakine içinize sinmeyen bir gömleği kurutucudan geçirin deriz. 

BÖCEKLERİ ÖLDÜRÜR

Kurutucunun ısısı, keneleri, tahtakuruları veya bitleri öldürmenin tamamen doğal (ve hızlı) bir yoludur. Sadece en az 30 dakika boyunca makinede kurutma ayarında çalıştığına emin olun. Gerisini makine halledecektir!

kurutma

Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe