Kendimizi kaptırıp kozmetik ve bakım ürünlerine çok para harcayabiliyoruz. Artık bir bütçe yapmanız gerekiyorsa bu deme değil ki bakım artık ikinci planda olmalı. Güzellik malzemeleri alırken tasarruf etme yollarını çözdük.

Kremler, makyajlar ve maskeler… Her şey küçük şişelerde büyük fiyatlara satılınca kıyıp bütçemizi harcıyoruz ama zeki yöntemlerle bunun önüne geçebilirsiniz. Kendinize önem verip bakım yapmak her zaman listenizin bir numaralı maddesi olmalı. Bundan vazgeçmeye gerek yok. Hem cildinize hem cüzdanınıza bakabilirsiniz.

Deneme Ürünlerini Kaçırma

En önemli ipuçlarından biri : mağazalardaki denemeler çok önemli! Kimi markalar evde denenmesi için bazı ürünlerin örneklerini veriyor. Kimi zaman ise çok istediğiniz bir ürünü mağazada denediğinizde kesin karar verebiliyorsunuz. Çok pahalı markalarla zorlu bir ilişkiniz varsa deneme paketlerinden yararlanabilirsiniz. Denemelerinden sonra rutininizin bir parçası haline gelmesini gerçekten istiyorsanız gidip normal büyüklükteki versiyonunu satın alabilirsiniz. Çalışanlardan yardım istemekten çekinmeyin!

İndirimleri Takip Et

Eksiğiniz biriktiyse ve maskeden makyaja kadar almanız gereken liste uzunsa, indirim tarihini takip edip bekleyin. Uzun ihtiyaç listeleri için en iyi tarih indirim tarihidir.

İnternetin Gücünü Unutma

Kozmetik mağzalarının internet sitelerinde hem daha fazla ürün bulabilirsiniz hem de mağaza olmayan indirimleri. Stokta olup olmadığını kontrol edebilir, farklı türlerini farklı sitelerde hızlıca araştırabiliriniz. Bu da bütçenize rahat bir nefes aldırmanızı sağlayacaktır. Mağazada ilk gördüğünüzü alma hatası yerine internette detaylı bir araştırmaya dalma zamanı.

Yerine Koymayı Öğren

Çok pahalı bir ruju sırf markasından dolayı çok itstiyor olabilirsiniz. İnanın ki, aynı kalitede sadece biraz daha ucuz olarak harika rujlar bulabilirsiniz. Biraz deneme ve yanılma yoluyla bulamayacağınız ürün yok. Zaaflarınızı bir kenara koyun ve gerçekten marka hedefli mi ürün hedefli mi yaklaşıyorsunuz, kendinizi tartın. Güzellik mağzaları çalışanları çoğunlukla aradığınız markayla neyi hedeflediğinizi bilip size en iyi ikinci seçeneği gösterecektir.

Promosyon Kodları Ara

Malesef her güzellik sitesi her an promosyon kodları dağıtmıyor. Oysa ki ilginiz de varsa ve araştırmaya vakit ayırabileceksiniz internet size cevherler sunacaktır. Kimi zaman meşhur markalar bile, bazen tanıtım amaçlı, promosyon kodlarını sitede paylaşıyorlar. Denk geleceğiniz ürünleri tahmin etsenize!