Kilo Vermek İçin Yeşil Çay Nasıl İçilir?


yeşil çay nasıl içilir

Yeşil çay artık hepimizin vazgeçilmezi oldu. Ödem attırıyor, kilo verdiriyor diye elimizden düşürmüyoruz ancak yeşil çayın kilo verdirmesi için birkaç püf noktasını bilmek gerekiyor.

Evet, yeşil çay kilo vermenize yardımcı olabilir. Birçok çalışma, yeşil çaydaki flavonoidlerin ve kafeinin, metabolik hızı yükseltmesine, yağ oksidasyonunu artırmasına ve hatta insülin aktivitesini iyileştirmesine yardımcı olabileceğini gösteriyor. Bir araştırmaya göre, diyet yaparken yeşil çay ve kafein tüketenlerin, 12 haftalık bir süre zarfında ortalama 2.9 kilo kaybediyor.

yeşil çay nasıl içilirNE KADAR İÇİLMELİ?

Kilo vermenize yardımcı olması için bir sürü yeşil çay içmesine gerek yoktur. Günde ortalama 2.5 fincan yeşil çay içmek yeterli olur.

NASIL DEMLENMELİ?

Yeşil çay demlenirken, kaynar su, değerli kateşinler (çayın sağlıklı kimyasalları) için kötü olduğundan biraz dikkatli olun. Suyu kaynatın, ancak yaklaşık on dakika bekletin. Ardından, suyu çayın üzerine dökün ve servis yapmadan önce yaklaşık bir dakika demleyin. Tabii ki, demleme süreniz zevkinize bağlı olarak daha kısa veya daha uzun yapılabilir.

NASIL İÇİLMELİ?

Yeşil çayın birçok yararı vardır. Ancak bu yararlarından faydalanabilmek ve tabii kilo verici etkisini hissedebilmek için şekersiz ve balsız olarak tüketmelisiniz.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.