Yeşil Çayın Bir Faydası Daha Ortaya Çıktı


Yeşil çayın bir faydası daha

İyi bir antioksidan kaynağı olan yeşil çayın bir faydası daha ortaya çıktı. İsviçre’de yapılan bir araştırmaya göre yeşil çay özü beyin faaliyetlerini güçlendiriyor.

Diyet yapan kadınların bir numaralı dostu yeşil çayın, aslında kanserden kalp – damar hastalıklarından korunmaya kadar birçok faydası var. Tüm bunların yanı sıra yeni bir araştırma gösterdi ki, bu faydalı bitki beyne de iyi geliyor.

BEYİN FAALİYETLERİNİ GÜÇLENDİRİYOR

İsviçre kaynaklı araştırmaya göre, yeşil çay özü hem beyin faaliyetlerini güçlendiriyor, hem de psikiyatrik bozukluk nedeniyle hafıza kaybına uğrayanların tedavisinde başarılı sonuçlar veriyor.

İsviçreli bilim insanları araştırmaya katılanlara yeşil çay özlü bir içecek verip, onları hafıza testine tabi tuttu ve bu esnadaki beyin görüntülerini inceledi. Yeşil çay özlü içeceği içenlerin içmeyenlere oranla beyinlerindeki parietal ve ön prefrontal korteks bölümleri arasındaki bağlantının arttığı gözlemlendi. Bu kişiler hafıza testlerinde de başarılı oldu

BAZI KANSER TÜRLERİNDE AZALMA

Daha önce yapılan araştırmalara göre, yeşil çay tüketme alışkanlığı olan ülkelerde bazı kanser türlerine ve kalp hastalıklarına daha az rastlanıyor. Yeşil çay ayrıca diş etlerini koruyor, düşük tansiyon, halsizlik, yorgunluk gibi sorunlara iyi geliyor.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.