Çamaşır Makinesi Nasıl Temizlenir?


Çamaşır Makinesine Karabiber Atın

Çamaşır makinenizi düzgün bir şekilde korumak için, düzenli olarak temizlemeniz önemlidir. Bu sadece makinenin kendisi için değil, aynı zamanda içinde yıkadığınız çamaşırlar için de gereklidir. Peki çamaşır makinesi nasıl temizlenir?

Çamaşır makinesini temizlemek o kadar da zor değil. Sadece birkaç adımda kolaylıkla yapabilirsiniz. Size tam olarak nasıl yapılacağı konusunda adım adım kılavuzluk edeceğiz!

ADIM 1

Birinci adım makinenin tamburudur. Makinenin kapağındaki silindirin etrafındaki lastik contayı zamanla küflenir. Bu da çamaşırların küf kokmasına neden olur. Küflenmeyi engellemek için her yıkamadan sonra bu lastik contayı silmelisiniz. Eğer küflü ise çamaşır sulu bir bezle silerek küften arıtın. Küften arınmıyorsa lastiğin değişmesinin zamanı gelmiş demektir.

Burada dikkat etmeniz gereken nokta, contanın arka tarafını da küften arıtmaktır. Contayı elinizle çekin ve iç kısımda kalan küfleri de temizleyin.

çamaşır makinesi nasıl temizlenir

ADIM 2

İkinci adım deterjan gözüdür. Bazı deterjanlar burada birikme yapar, bu da kötü kokulara neden olabilir. Makinenin çekmecesini (çoğu makinede, gevşek ve kolayca çıkarılabilir) alın ve elle yıkayın. Bir bezi suyla ve çok amaçlı bir temizleyiciyle nemlendirin ve deterjanı koyduğunuz bölmeyi silmek için kullanın.  Çekmeceyi kurutun ve tekrar makineye yerleştirin.

çamaşır makinesi nasıl temizlenir

ADIM 3

Tamburun içine sirke veya beyaz sirke biraz doldurun ve makineyi boş bir şekilde 90 derecede çalıştırın. Bu arada, makinenin dışını nemli bir bez ve bazı çok amaçlı temizleyici ile temizleyin. Makinenin üzerinde biriken dağınıklığı veya dağınıklığı temizleyin ve makinenin dışındaki tüm tozları ve kiri temizleyin. Makineniz yeni kadar iyi olacak!


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe