Bu Rimel Hatalarına Artık Düşmeyin!


bu rimel hatalarına artık düşmeyin

Bir çok kadından en sevdikleri makyaj malzemesi konusunda fikir alırsanız rimeli sıklıkla duymanız mümkün. Temel malzemelerden biridir. Hele de makyaj rutininizin bir parçasıyla bu rimel hatalarına artık düşmeyin!

Rimeli ne kadar sevsek de sürmesi o kadar kolay değil. Kimilerinin sapı göz çıkarabilir! Bunun yanı sıra tek bir hatayla göz kapağınıza, yanaklarınıza ve ellerinize bulaşabilir. Neleri yanlış yaptığımızı öğrenmenin zamanı geldi.

Sadece Yatay Olarak Sürmek

Değneklerini kirpik diplerimizde oynatarak ve elimizde yatay olarak tutmak alıştığımız bir yöntem. Ek olarak kirpikleri en güzel şekilde kaplayabilmek için dikey olarak çevirebilirsiniz. Böylece üst kirpiklerinizin köklerine tam anlamıyla ulaşmış olursunuz. Dikkatlice yukarı ve aşağı hareket ettirin.

bu rimel hatalarına artık düşmeyin

Her Sonuç İçin Bir Rimel Kullanmak

Malesef bir rimel tek başına her görevi üstlenemiyor. Kirpiklerin, kalın  olmayacak şekilde bir kaç kata ihtiyacı var. Uzatmak, dolgun göstermek ve kıvırmak için farklı rimeller satın alabilirsiniz. Biri kuruduktan sonra diğerini sürerek doğal güzelliği yakalayabilirsiniz. Bir kere alma fedakarlığını gösterirseniz uzun süre işinize yarayacağı kesin.

Üstlere Odaklanmamak

Rimeli hızlıca sürerken sadece diplere sürüp kirpiğin üst taraflarını ıskalayabiliyoruz. Göz kapağının üstüne bir parça kağıt koyup üstlere de sürmeye özen gösterin. Kağıt parçası derinize değip leke bırakmaması için pratik bir çözüm.

Kirpik Kıvırıcıyı Doğru Kullanmamak

Her zaman rimeli uygulamadan önce kirpik kıvırıcıyı kullanın. Aksi takdirde kirpiklerinizi koparma ihtimaliniz çok yüksek. Rimelin formülüyle kaplanmış kirpik katılaşıp kopmaya daha müsait hale geldiği için bu aleti kullanmak tehlikeli oluyor.

bu rimel hatalarına artık düşmeyin

Sapı Rimel Tüpüne Sokup Çıkarmak

Rimeliniz azaldığında tüpün içinde kalanları kullanabilmeyi herkes ister. Ancak rimelin sapını tüpün içine arka arkaya sokup çıkardığınızda içeride hava baloncukları yaratmış oluyorsunuz. Bu da içindeki formülün kurumasına sebep oluyor ve ürünün son kalan kısımlarını bir şekilde kirpiklerinize sürebilseniz bile kuru ve birbirine yapışmış bir görüntü oluşuyor.

Günün Sonunda Üstünden Geçmek

Rimel, ruj ve allık gibi bir makyaj ürünü değil. Günün sonunda üstüne bir kat daha uyguladığınızda sadece kirpiklerinizi güçsüzleştirmiş oluyorsunuz ve kuru kirpik zaten yeni katmanı kabul etmiyor. Boyu uzamıyor ve kopmaya daha müsait hale geliyor. Suya dayanıklı ve uzun süreli rimel alarak sabah uyguladığınız gibi bırakın.

bu rimel hatalarına artık düşmeyin

 


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe