Ameliyatsız Mide Küçültme için 5 Öneri: İştahınız Anında Kesilecek


ameliyatsız mide küçültme

ameliyatsız mide küçültme yöntemi

Bir türlü zayıflayamıyor ancak ameliyat olmaktan da korkuyorsunuz. Eğer midenin bir tek cerrahi müdahale ile küçüleceğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz çünkü ameliyatsız mide küçültme de mümkün. Önereceğimiz yöntemlerle iştahınız kesilecek. Daha çabuk doyacak ve fazla kilolarınızdan kurtulacaksınız.

Çok yemek yemenizin sebebi midenizin normal boyutlarından daha büyük hale gelmiş olmasıdır. Bu da sizi sürekli acıktırır ve daha fazla yemek yeme ihtiyacı hissedersiniz. Sonunda ameliyat bile olsanız öncelikle bu yöntemi denemekte fayda var. Eğer istikrarlı olarak bu yöntemleri uygularsanız mideniz git gide küçülecek ve daha az yemek yiyeceksiniz.

AMELİYATSIZ MİDE KÜÇÜLTME YOLLARI

İştahımızı kontrol altına almak hepimizin isteği. Çok yemek yedikçe daha çok acıkıyoruz daha çok acıktıkça çok yemek yiyoruz. Bu bir kısır döngü. İlk olarak ameliyatsız mide küçültme yöntemlerini denemeye başlarken iradenizin sağlamlığını kontrol edin. Eğer uygulayamayacak durumdaysanız henüz bu listeye hiç başlamayın. Çünkü başlayıp yapmayınca kendine olan inancınız da kayboluyor. Bu da şişman olmak kadar kötü bir şey.

ameliyatsız mide küçültme (3)

Ameliyatsız mide küçültme için şunları yapın:

  • Yemekten 10 dakika önce 1 bardak su içerek fazla yeme isteğinizi bastırabilirsiniz.
  • Eskiden aç kalmanın vücut için iyi bir şey olmadığı yönünde yanlış bir kanı vardı. Artık birçok doktor ve diyetisyen vücudun zaman zaman aç kalmasını söylüyor. Bu yüzden yemek öğünlerinizi ikiye indirin ve en az 16 saat aç kalın. Yani akşam 20:00’de yediyseniz ertesi gün öğlen 12:00’ye kadar sadece su ve kahve için. Başka bir şey yemeyin.
  • Bu iki öğünde karnınız iyice doymalı.
  • Yağlı kuruyemişler tüketin. Özellikle kahvaltıda kuruyemiş yemek aç hissetmenizi engeller.
  • Yumurtadan vazgeçmeyin. En az 1 öğün yumurta yiyin.
  • Karbonhidrat alımını azaltın ve giderek sıfıra indirin. Yağ tüketimini artırın. Sabahları içtiğiniz kahvenin içine bir çay kaşığı tereyağı ya da hindistancevizi yağı ekleyin. Diğer öğüne kadar sizi tutacaktır.

Bu konu ilginizi çektiyse ketojenik diyet ve IF diyetini araştırabilirsiniz.

Ketojenik Diyet Nedir? Ketojenik Diyet Listeleri Nelerdir?

 

 


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.