Her Gün 5 Saniye Bu Noktaya Basın! Mucizeyi Yaşayın!


çocuklarınıza almayın

Modern yöntemlerin yanında doğal iyileştirme yöntemlerini de kullanmayı unutmayalım. Akupunktur noktaları da bunlardan birisi. Her gün bu noktaya 5 saniye basın. Bakın neler oluyor?

Günden güne, sağlığımıza daha çok odaklanıyoruz. Diyet yapıyoruz, spor yapıyoruz, vitamin alıyoruz, doktora gidiyoruz.  Her ne kadar farklı sağlık problemlerini tedavi etmek için birçok modern yöntem mevcut olsa da, doğal iyileştirme yöntemlerini unutmamalıyız. Bu yöntemlerden biri  de akupunktur. Vücudumuzdaki akupunktur noktalarına basınç uyguladığımızda birçok hastalığımızdan kurtulmamız mümkün.

Taichong olarak da adlandırılan LR3 noktası, önemli akupunktur noktalarından biridir.  Ayağın üst kısmında metatarsal kemiklerin yanında, başparmak ile bir sonraki ayak parmağı arasında yer alır. Karaciğeri uyararak ve toksinleri vücuttan uzaktaştırır.

akupunktur noktaları

GÜNDE BİRKAÇ KEZ 5 SANİYE BASKI UYGULAYIN

Bu noktaya günde birkaç kez 4-5 saniye baskı uygularsanız aşağıdaki avantajlardan yararlanabilirsiniz:

1. Regl, migren ağrısını azaltır: Bu nokta esas olarak menstruasyon (regl) krampları, migren veya sırt ağrısından kaynaklanan ağrıları tedavi etmek için uyarılır. Yani acı çekiyorsanız, bu noktaya masaj yapın!

2. Depresyonu tedavi eder: Çoğu zaman, organizmanın iç basıncından kaynaklanan stres araştırmacılar tarafından depresyonun sonucu olarak gösterilir.  LR3 noktasına masaj yapmak depresyon ve anksiyetenin ortadan kaldırılmasına yardımcı olur!

3. Stresi ortadan kaldırır: Bu noktaya masaj yapmak  zihninizde de vücudunuzda da harikalar yaratabilir. LR3 noktasına masaj, daha iyi konsantre olmanızı sağlar ve stres, uykusuzluk veya endişeden sizi arındırır.

4. Sindirimi uyarır: Bu noktaya masaj yapmak bulantı, kusma, baş dönmesi ve hatta hazımsızlığı tedavi edebilir çünkü sindirimi harekete geçirir.

5. Parkinson hastalığı: Northwest Parkinson Vakfı’ndan gelen bir rapora göre: “Parkinson hastalığını önlemek ve tedavi etmek için yüzyıllardır LR3 noktasının uyarılması kullanılmaktadır.” Bu  noktayı uyararak parkinson hastalığının semptomlarını tedavi edebilirsiniz.

6. Uykusuzluğu giderir: Bu noktayı uyararak, stres, anksiyete ve uykusuzluktan kurtulabilirsiniz. Niye? Çünkü vücudu rahatlatmaya yardım eder. Bu noktayı uyarmayı tercih eden kişiler, uykunun çok daha derin olduğunu ve gün boyu sakin olduklarını söylüyorlar. Yatağa gitmeden önce bu tekniği deneyebilirsiniz.

Hacamat Nedir? Yararları Nelerdir? Zararı Var mıdır?

akupunktur noktaları

 

İnsülin Direncine Karşı Bitkisel Çay

insülin direncine karşı

Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.