Miss Turkey 2018 güzeli Şevval Şahin seçildi. 16 yaşından beri mankenlik yapan Türkiye güzelinin estetiksiz hali şok etti.

Türkiye’nin en güzel kızının seçildiği Miss Turkey 2018 yarışmasının sonucu belli oldu ve Sevval Şahin Türkiye Güzeli seçildi. Sosyal medyada hemen 19 yaşındaki Şahin’in estetiksiz fotoğrafları ortaya çıktı. Estetiğin bir hayli değiştirdiği Şahin’in yeni hali için takipçiler ‘Tacı hemen geri almaları lazım, bu resmen sahtekarlık’ gibi yorumlarda bulundular.

ESTETİKSİZ DE DERECEYE GİRERDİM

Bu yorumların üzerine bir açıklama yapan 2018 Türkiye Güzeli Şevval Şahin birinci seçildiği için mutlu olduğunu, dereceye girmeyi beklediğini söyledi.

16 yaşından beri mankenlik yaptığını belirten Şahin “Burnum hariç hiçbir yerim estetik değil. 17 yaşındayken yaptırdım. Bunu hiç saklamadım” diye konuştu. Estetiksiz hali için de “Bu fotoğraflar 11-12-13 yaşında çekilen fotoğraflar. Okul yılları. Ergenlikten önce çekilen fotoğraflar. O zaman çekim açısı başkaydı, makyaj tekniği başkaydı…” dedi.

Estetiğin normal bir şey olduğunu belirten Şahin sözlerini şöyle sürdürdü: “2018 yılındayız. Kendinde beğenmediğin bir yerin varsa, bunu yaptırman en doğal hakkın. Yarışmada ‘estetik yasak’ diye bir kural yok. Ben hiç bir zaman ‘burnumu yaptırmadım’ demedim. Beni eleştirebilirler. Bu benim tercihim. Bana iyi geldi. Öz güvenim yerine geldi.”

Şahin estetiksiz haliyle de dereceye girebileceğini iddia etti. Şahin “Sosyal medyadaki yorumlardan sonra ‘tacım gri alınır’ diye korkmadım. Çünkü estetik yasak değil. Yapay bir göğsün, kaynak saçların, lens gözlerin varsa yapay bir görüntün varsa bu birinciliği etkileyebilir.”