Tencere ve Tava Dağınıklığından Nasıl Kurtulabilirsiniz? 


tencere

Artık her yere dağılan tencere ve kapaklardan kurtulma vakti gelmedi mi?

Mutfağı her yemek yaptıktan sonra temizleyebilmek ve her seferinde organize halde tutmak herkes için zor bir görev haline gelebilir. Özellikle tencere, tava ve kapaklarınıza ait düzgün bir yeriniz yoksa.

Mutfak eşyaları konusunda en sıkıntı yaşatan malzemeler tencere, tava ve onların kapaklarıdır. Büyük ve ağır olmalarına rağmen her yemek pişirdiğinizde kullandığınız için hem kolay ulaşabileceğiniz hem de ağırlıklarını taşıyabilecek bir alana ihtiyaç duyarsınız. Bu ihtiyacınızı artık karşılayabilirsiniz! Tencere, tava ve kapakları en iyi dekore etme yöntemlerini sizin için hazırladık.

KANCA KULLANARAK ASIN

Bu yöntemle tencere ve tavalar gözünüzün önünde olacağından yemek pişirmeye hazırlanırken daha rahat hareket edebilirsiniz. Bu pratikliğinin yanında çekmecelerde çok fazla yer kaplamalarını da önlemiş olursunuz.

tencere

KAYABİLEN RAFLAR KULLANIN

Dolaplarınızın ve çekmecelerinizin içine adapte edilebilen bu raflar hem fazla sayıda tencere ve tavayı az yer kullanarak muhafaza etmenizi sağlayacak hem de tekerlekli yani kaydırılabilen raflar olduğu için gerektiğinde kolaylıkla erişebileceğiniz konumda olacaklardır.

tencere

KAPAKLARA ÖZEL RAF ALIN

Özenle düzenlenmiş tencerelerle dolu dolap içleri kapaklar dağınıklık ve zorluk yaratmaya devam edecekse anlamsız hale geliyor. Kapaklardan en iyi kurtulma yolunuz onlara özel bir raf ayırmaktadır. Her bir tencereyi kapağıyla beraber kaldırmaya yetecek kadar geniş bir dolap olamaz. Bu yüzden kapaklara ait kendi yerlerini duvara asabilirsiniz. Aşağıdaki fotoğrafta olduğu gibi. Üstelik büyüklüklerini de açıklığı olan bir raftan seçebileceğiniz için tencere ve kapağı birbirine eşleştirmeye çalışırken vakit kaybetmezsiniz.

tencere

HAVLU ASKISI TAKIN

Mutfak dolabınızın yan tarafına takacağınız bir havlu askısı yine kancılar kullanarak bir kaç tava ve tencereyi daha ortadan kaldırmanızı sağlayacağı gibi özellikle dar alanlı mutaklarda daha verimli kullanıma fırsat verecektir.

tencere

AÇIK RAFLARA YÖNELİN

Mutfak dizaynında tercih edebileceğiniz bir başka stil ise açık rafların kullanımıdır. Dolap ya da çekmece ile alanı daraltmayacağınız gibi malzemelerinize pratik bir şekilde ulaşmanızı sağlamakla kalmaz aynı zamanda mutfağınıza estetik katar.

tencere

 

 


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.