Sararan Tırnaklar için 5 Kolay Çözüm


sararan tırnaklar

Tırnaklarınız ojeden, sigaradan  sararmış olabilir. Ne kadar bakımlı olursa olsun sararan tırnaklar çok çirkin görünür. O zaman ne yapalım da tırnaklarımız yeniden eski rengine kavuşsun.

Sararan tırnaklar için çaresiz değiliz. Üstelik bunun için dışarıdan bir ürün almamıza da gerek yok. Evde tırnaklarımızı eski haline getirebiliriz.

İşte çözümler:

Diş macunu

sararan tırnaklar

İster inanın ister inanmayın, tırnaklarınıza bir miktar diş macunu sürüp birkaç dakika bekletirseniz  tırnaklarınız eskisi gibi olacak. Eski bir diş fırçasına bir miktar diş macunu sıkın ve bunu tırnaklarınıza biraz masaj yaparak yedirin. Bir müddet beklettikten sonra yıkayın. Tırnaklarınızdaki sarılıktan kurtuldunuz bile. Üstelik bu yöntemle tırnaklarınız sadece daha beyaz ve parlak olmakla kalmıyor, aynı zamanda daha da güçleniyor.

Protez tabletleri

sararan tırnaklar

Tırnaklarınızı daha temiz ve parlak hale getirmek için kullanabileceğiniz tek şey diş macunu değil. Diş macununa alternatif olarak, herhangi bir süpermarkette bulunan protez temizleyicilerini  kullanabilirsiniz. Aslında, protez temizleyici de aynı diş macunu gibi lekeleri ve sert yüzeyi temizleyen çok sayıda aktif madde içerir. Yapacağın şey çok basit. Öncelikle, protez tabletlerini ılık su dolu bir kasenin içinde çözün ve etiketteki talimatları takip ettiğinizden emin olun. Tablet tamamen çözüldükten sonra parmaklarınızı suya batırın ve dört ile beş dakika bekleyin. Süre dolduğunda biraz su ile durulayın ve yumuşak bir bezle kurulayın. Bu uygulamayı günde bir kez tekrarlarsanız tırnakların görünümü hızla iyileşecektir.

Hidrojen peroksit

sararan tırnaklar

Tırnaklanızı beyazlatmak için başka bir çözüm sıvı bazlı bir hidrojen peroksit kullanmaktır.  Hidrojen peroksitle karbonatı karıştırıp bir sıvı elde edin. Bu çözeltiyi oluşturmak için 250 ml. su,  10 ml (3 yemek kaşığı) % 30 hidrojen peroksit ve 30 gr. (1,5 yemek kaşığı) sodyum bikarbonatı karıştırın. Toz çözülene kadar malzemeleri sürekli karıştırmaya dikkat edin. Ardından tırnaklarınızı buçözelti içinde en az on dakika bekletin. 10 dakika sonra ellerinizi sabun ve su ile yıkayın. Ellerinizi kuruladıktan sonra, peroksitin cildinize zarara vermemesi için bir nemlendirici uygulamalısınız .

Sabun ve Limon

sararan tırnaklar

Lekeleri çıkararak tırnaklarınızın güzel görünmesini sağlayan başka bir numara da limon suyu ile biraz sabunlu suyu karıştırmaktır .  30 ml. (3 yemek kaşığı) sıvı sabun, 250 ml. sıcak su ve 60 ml. (6 yemek kaşığı) limon suyu  kullanın. Malzemeleri karıştırıldıktan sonra tırnaklarınızı bu suya dört veya beş dakika batırın. Ardından cildin kurumasını önlemek için bir miktar nemlendirici uygulamak iyidir.

Beyaz Şarap Sirkesi

Son olarak, tırnaklarınızdaki lekeleri çıkarmak ve daha beyaz hale getirmek için yararlı olabilecek en etkili ürünlerden biri de seyreltilmiş beyaz şarap sirkesidir . Limon suyu gibi, bu da asidik bir üründür. Tırnaklarınızı temizlemekten ziyade lekeleyebilen balzamik sirke ve elma sirkesi kullanmaktan kaçının. Her litre su için 20 veya 30 ml. beyaz şarap sirkesi kullanın. Tırnaklarınızı dört ile beş dakika bekletin ve ılık suyla durulayın.

Kısacası, hangi seçeneği seçerseniz seçin, tırnaklarınızı temizlemek ve parlatmanın çok kolay olduğunu göreceksiniz.


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe