En Güçlü 6 Şifalı Taş


öncesi sonrası fotoğraflar

Doğal taşların iyileşmeye olan etkisi tartışılmaz… Peki en güçlü 6 şifalı taş nedir, biliyor musunuz?

Doğal taşlar yüzyıllardır evrende bulunan taşlardır. Kozmik olarak enerjiyi yükseltebilme ve olumsuz duyguları olumlu duruma çevirme özelliklerini taşırlar. Elephant Journal’da yazan habere göre”Doğal taşlar, dünyanın yüzeyinin altında sıvı veya gaz olarak oluşmaya başladılar. Sıvı ya da gaz yüzeye çıkınca soğuyarak katılaştı; her atom tekrarlayan bir düzen içerisinde birleşerek, taşların günümüzdeki katı halini oluşturdu.” Doğal taşlar katı olarak görünse de içinde bulunan atom içeriği titreşmektedir.

Alternatif bir iyileşme yöntemi olan doğal taşlar ile siz de zinde hissedebilir ve şifa bulabilirsiniz. Doğal taşlar yüzyıllardır yaşanan değişimi mineral olarak içlerinde taşırlar. Dönüştürme, iyileştirme ve dengeleme özelliği olan taşlar insan yaşamındaki problemlerin de etkisini azaltabilmek için kullanılır. Doğal taşlar yüzük, kolye, bileklik vb. gibi ürünlerde kullanılmaktadır. Hayatımıza bu kadar etkili olan taşları alırken iyi düşünmeli ve güvendiğimiz yerlerden satın almalıyız.

İşte en güçlü 6 şifalı taş:

1 – Opal (Opalite)

Şifalı Taş

İsminden de anlaşılacağı gibi, opal saydam rengiyle tanımlanan güzel bir şifa taşıdır . Oldukça hassas bir doğası vardır. Yumuşak tonları ve karmaşık kristal yapısı meditasyon için çok güçlü özellikler içerir. Bu nedenle uzmanlar opal taşını özellikle taç çakranın (tepe çakra) üzerine yerleştirilmesinin gerektiğine inanıyorlar. Sakinleştirici özellikleri nedeniyle opal taşı “sonsuzluk taşı” olarak adlandırılmıştır.  Azalan uykuyu geri kazanmaya ve bir ortamda (evdeki bir oda gibi) barış yaratmaya yardımcı olabilir. Farklı yaşamlardan gelen eski korkuları ve endişeleri temizlediğine inanılır. Stresli, gergin veya endişeli hissediyorsanız, bu şifa taşı sakinleştirmek ve düşünmek için mükemmel bir seçenektir. Aynı zamanda göz alıcı bir mücevher parçasıdır.

2 – Malahit (Malachite)

Şifalı Taş

Bir başka çok güçlü şifa taşı malahit olarak bilinir. Malahit, merkezden yayılan koyu mavi-yeşil şeritler ile tanınır. İşte bu büyüleyici renkleri, kullanıcının negatif enerjilerden ve etkilerden korunmasına yardım eder. Bunlar vücut içindeki etkiler olabildiği gibi veya belirli bir alandaki (kamuya açık bir yer gibi) etkiler de olabilir. Başkalarının enerjilerine özellikle duyarlı olanlar, çok nazar değenler malahitin şifasından oldukça faydalanır. 

Uçma korkusu gibi fiziksel korkuların bile malahit tarafından hafifletildiği söylenir. Bu taş aynı zamanda uzun bir yolculuğa çıkanları korumak için de kullanılır. Bu tür bir koruma ile kişinin hayatındaki olumlu değişiklikleri teşvik eder. Duygusal olarak (ya da spiritüel olarak) her taraftan saldırıya uğruyormuş gibi hissedenler şifa taşı olarak malahit seçmelidirler .

3 – Güneş Taşı (Sun Stone)

Şifalı Taş

Bu taş adına uygun olarak ateşli turuncu ve kırmızı tondadır. Güneşe çok benzeyen bu iyileştirici taş , sevinci, pozitifliği ve sıcaklığı kişinin hayatına taşımak için güçlü bir araçtır. Bu ilkel gücün, kullanıcıda kozmik bir bilinç uyandırdığı da söylenir. Böylece, güneş taşları meditasyon ve ruh arama gibi diğer tekniklerle birlikte kullanıldığında çok işe yarar.

Güneş taşının gücü de vücuttaki hayati metabolik fonksiyonları artırmaya yardımcı olur. Kalp atım hızı, dolaşım ve sindirim sistemini olumlu etkilenir. Bu iyileştirici taşlar zihinsel “örümcek ağlarını” ortadan kaldırır ve duygusal bir açıklık yaratır. Güneş pleksusu, güç çakrası ve sakral çakrayı doğrudan etkiler. Son olarak, güneş taşı, kullanıcının güç ve güven sarf etmesine yardımcı olacaktır; liderlik görevleri sırasında kişiye güç verir.

4 – Maun Obsidyen Taşı (Mahogany Obsidian Stone)

Şifalı Taş

Maun obsidyen taşı koyu kırmızı ve çikolata tonlarında bir taştır. Bu taş kişinin zihinsel durumu içinde mevcut herhangi bir ruhsal veya psişik tıkanıklığını giderir. Yani, iç güçle çok ilgili bir taştır. Kullanıcılar ayrıca, bu şifa taşının başkalarının olumsuz psişik etkilerini yok edici etkilerinin olduğunu da iddia etmişlerdir .

Maun obsidiyen bu yüzden tehdit altında hissedebilecek herkes için güçlü bir “kalkan”dır. Bu taşın kullanımıyla, genel yaşam tarzında bir iyileşme olur.  Aşağılanmış, küçümsemiş veya istismara uğramış olan herkes maun obsidyen taşını kullanabilir.  Geçmişle yüzleşirken eski duygularla daha rasyonel şekilde davranılır.

5 – Havlit

Şifalı Taş

Bu iyileştirici taş gri ve beyaz tonları  yüzünden sık sık mermerle karıştılır. Ancak, havlit bazı çok özel güçlere sahiptir. Sağladığı farkındalık, kullanıcının kendi yüksek gücü ve bir bütün olarak manevi dünya ile daha güçlü bir bağlantı geliştirmesine izin verebilir. Boyutlar arası seyahat (astral) ve daha iyi meditatif oturumlar da bu daha güçlü bağın sonuçlarıdır. Havlit stres, depresyon ve anksiyete hislerini azaltmaya yardımcı olur. Aynı şekilde diğerlerine karşı hem öfke hem de düşmanlık hislerinin azaltılması için de yararlıdır. Birçok kişi bu şifa taşının uykusuzluk, kronik yorgunluk, kramplar ve strese bağlı hastalıklar gibi fiziksel durumları hafifletebileceğine inanmaktadır . Havlit temel olarak taç çakra ile ilişkili olsa da, diğer çakraların tümüyle de oldukça iyi çalışır.

6 – Dalmaçyalı Jasper (Dalmatian Jasper)

Şifalı Taş

Bu şifa taşının adı siyah-beyaz benekli görünüşünden türetilmiş olsa da kırmızı veya turuncu lekeler de mevcut olabilir. Dalmaçyalı jasper, kullanıcının duygusal ve manevi engelleri yıkmasına yardımcı olur. Dolayısıyla, intikam ve düşmanlık duyguları zamanla yok olur. Böylece kişi daha büyük bir ruhsal uyum duygusu yaşamaya başlar. Bu taş, bir başkasını affetmek ya da kendi manevi gelişiminin yolunda ilerlemek isteyenler için önerilir. Bu iyileştirici taştan elde edilen barış ve uyum daha büyük bir ruhsal farkındalık duygusuna yol açacaktır. Meditasyon sırasında kullanılan önemli taşlardan biridir. Sindirim sistemi sorunlarına iyi gelir. Vücuttan toksinlerin uzaklaştırılmasına yardımcı olur. Bu taş duygusal tıkanıklıkları gidermek için kullanılırken, aynı zamanda bireyler arasındaki sağlıklı bağların güçlendirilmesine de yardımcı olur.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.