Kar Suyu Lekesi Ayakkabıdan Nasıl Çıkartılır?


kar suyu lekesi

Cumartesi günü kar geliyor. Yani çoğumuzun ayakkabısı kar suyu lekesi olacak? Peki kar suyu lekesi ayakkabıdan nasıl çıkartılır?

Çoğumuz kar yağmasını seviyoruz. Hatta aramızda kar yağınca çocuklar gibi sevinenler bile vardır. Yerler beyazlamaya başlayınca kendini dışarı atıp yürüyüş yapanlarımız da az değil!.. Ama eve dönünce ayakkabıda kar suyu lekesi ile karşılaşmak çok can sıkıcı olmuyor mu?

Kar suyu lekesi dediğimiz şey aslında karın erimesi için atılan tuzların erimesiyle ayakkabıda bıraktıkları lekelerdir. Kar suyu lekesi suyla silince çıkmaz, ayakkabıyı kurutursunuz daha da beter hale gelir? Yani karda yürüdünüz diye bir ayakkabınıza veda etmek zorunda kalırsınız.

Neyse ki, bu lekeleri gidermenin bir yolunu öğrendik:

kar suyu lekesiGEREKLİ MALZEME

Su
Beyaz sirke
Yumuşak bir bez

NASIL YAPILIR?

Deri ayakkabı için:
Eşit miktarda su ve sirkeyi karıştırın.
Pamuklu bezi bu karışıma batırıp, hafifçe sıkıp ayakkabınızdaki lekeyi yavaşça ovalayın.
Ayakkabınızdaki lekenin yavaşça kaybolduğunu göreceksiniz.

Süet ayakkabı için:
Süet ayakkabınızdaki kar suyu lekesini çıkarmak için sadece sirke kullanın. Yumuşak bir bezi sirkeye batırıp hafifçe sıktıktan sonra lekeyi çıkarabilirsiniz.

Bir de püf noktası verelim: Yağmurdan ya da kardan ıslanan ayakkabınızı kaloriferin altında ya da ısıtıcının yanında kurutmayın. Sıcak bir odada kendi halinde kurumaya bırakın.

Hijyenik Evler Lösemi Yapıyor!

lösemi

 

İnsülin Direncine Karşı Bitkisel Çay

insülin direncine karşı

Hacamat Nedir? Yararları Nelerdir? Zararı Var mıdır?

kar suyu lekesi

 

Misel Su ile İkisi Bir Arada: Makyaj Temizleme + Nemlendirme

misel su

 

Her Gün 5 Saniye Bu Noktaya Basın! Mucizeyi Yaşayın!

akupunktur noktaları

Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.