Ağda Yapmanın 8 Püf Noktası


ağda

Her kadının derdi ağda… Koltuk altı, bikini bölgesi, bacak, yüz derken epeyce vaktimizi alıyor. Acısı da cabası… Ama bazı püf noktaları bilirsek, hem acıyı azaltabiliriz, hem de işlem yapacağımız vakit aralığını artırırız.

İşte bakımlı bayanlar için ağda yapmanın püf noktaları…

1- Ağda Yapacağınız Bölge Temiz Olmalı

İlk kural temizlik. Başlamadan önce o bölgeyi sabunla iyice yıkayıp kuruttuktan sonra işleme başlayın. Çünkü tüyler ağdaya temiz ciltte daha kolay yapışıyor.

2- Ağda Yapacağınız Bölgeyi Pudralayın

Cildinizi yıkayıp kuruttuktan sonra, bir de pudralarsanız sonuç daha olumlu olacaktır. Çünkü pudra terlemeyi önler ve böylece en kısa tüylerden bile kolayca kurtulmuş olursunuz.

3- Küçük Küçük Çekin

Unutmayın, ne kadar büyük alan, o kadar az sonuç… Ağda bantlarınızı küçük olarak hazırlarsanız en iyi sonucu alırsınız. Çünkü büyük bir bölgede muhakkak banta yapışmayan, inatçı, küçük, hassas tüyler olacaktır. Ancak küçük bölgelerin kontrolü daha kolaydır.

4-Uzun Tüyleri Makasla Kesin

Uzun tüylerinizi makasla kısaltın ya da en iyisi tüylerinizi çok uzatmadan temizleme yapın. Çünkü tüyler uzadıkça canınız daha çok yanacaktır. Kısaltacaksanız da ölçünüz bir pirinç boyu kadar olmalı.

5- Ağdayı Tüylerin Yönüne Doğru Sürün

Evet, doğrsu bu… Biz her ne kadar tüylerin ters yönüne sürmeye alıştıysak da doğru olan tam tersi… Yani tüyler aşağı bakıyorsa, tüyleri yukarıdan aşağıya sürmek doğru olandır. En iyi sonucu böyle alırsınız.

6- Bez Çekme Yönüne Tüyün Tersine Doğru Olmalı

Ağda bezini tüylerinizin tersi yönünde çekmeliyiz. Yani aşağı doğru bakan tüylere ağdayı yukarıdan aşağıya doğru sürdüysek, bezi aşağıdan yukarı doğru çekmeliyiz.

7- Ağda Sonrası Kremi Unutmayın

Şimdi cildinize uygun bir kremle, tüyleri alınan bölgeyi rahatlatın. Bir ipucu verilim: Bebek pişik kremleri, ağdalı cilde epeyce iyi geliyor.

8- Batığa Karşı Peeling

Ertesi gün cildinize peeling uygulayın, böylece batık oluşumunu engellersiniz. Peeling kreminiz yoksa kese de yapabilirsiniz.


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe