Chia Tohumunun Faydaları! Chialı Su İçin!


chia tohumu

Chia Tohumunun Faydaları! Chialı Su İçin!

Chia tohumu son dönemlerin en popüler ve faydalı bitkilerinden biri. Chia tohumu ve su karışımının sağlığa faydalarını öğrenin!

CHIA TOHUMUNUN FAYDALARI 

Chia tohumları lif, protein ve doymamış yağlar içerir – bunların hepsinin kalp sağlığı adına faydalıdır ve dengeli kan şekeri seviyelerini sağlarlar.

Chia tohumları, genelde bitkilerde bulunan bir tip omega-3 yağını barındırır. Omega 3 yağ asitlerinin sağlıklı bir vücut ve özellikle kalp için gerekli olduğu biliniyor ancak bilim dünyası hala tam olarak nasıl işlediğini anlamaya çalışıyor. Chia tohumu dışında bitki bazlı omega-3’lerin en zengin kaynakları; keten tohumu, keten tohumu yağı, kenevir tohumu, kenevir tohumu yağı ve cevizdir.

Tatlı krizinin en hafif çözümü

Lif alımını arttırmanın en kolay yolu, meyveler, sebzeler, fındıklar, tohumlar ve işlenmemiş tahıllar gibi daha çok bitki bazlı olan gıdaları tüketmektir. Lif içeriği yüksek olan yiyecekler tüketildiğinde vücut acıktığını geç fark eder ve uzun süre dolu hisseder. Kalorileri de düşüktür. Artan lif alımı kilo vermeye yardımcı olur.

chia tohumu

SUYLA NASIL HAZIRLANIR?

Chia tohumlu su adından da anlaşılacağı üzere yalnızca chia tohumu ve sudur, ancak bazı tarifler limon veya şeker gibi tatlandırıcıları da ekler.

Sağlığa yararları, chia tohumlarını direkt olarak veya yoğut içinde yemekle aynı olacaktır. Bununla birlikte, aniden diyetinize fazla miktarda lif eklenmesi, mide rahatsızlığına neden olabilir. Bu nedenle chia tohumlarını tüketmeye yeni başladıysanız dikkatli ilerlemelisiniz. Su alımınızı artırın ve fazlaya kaçmadan, yavaşça yemeklerinize eklemeye başlayın. 

chia tohumu

DİĞER LEZZETLİ TARİFLER

  1. Yoğurt, soğuk içecek, hatta çorbanın içine katın.
  2. Çeyrek bardak chia tohumlarını 1 bardak sütle karıştırarak, meyve ve kuruyemişlerle süsleyin. 
  3. Yulaf ezmenize veya mısır gevreğinize ekleyin.
  4. Omletinize karıştırın.

ütülemeden ütülü gibi


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.