Johnny Deep Amber Heard Davasında Karar Çıktı


Johnny Deep Amber Heard Davasında Karar

Johnny Deep Amber Heard Davasında Karar Çıktı

Johnny Depp, eski karısı Amber Heard’a açtığı hakaret davasını kazandı ve jüri Amber Heard’ın Johnny Deep’e 15 milyon dolar tazminat ödenmesine karar verdi.

Depp’e hakaret davasında 10 milyon dolar tazminat ve 5 milyon dolar cezai tazminat verildi. Jüri ayrıca Deep’in de Heard’a 2 milyon dolar tazminat ödenmesine karar verdi. Yani Amber’in cebinden çıkacak rakam 13 milyon dolar oacak.

Olaylar 2018 yılında Amber’in The Washington Post gazetesinde verdiği demeçte “ev içi şiddet mağduru” olduğunu söylemesiyle başladı. Ona şiddet gösteren kişinin eski kocası olduğunu ima etti. Bunun üzerine Johnny Deep Amber Heard’a dava açtı. Kendisi hakkında iftira attığını söyledi.

JOHNNY DEEP AMBER HEARD DAVASINDA KARAR ÇIKTI

Günlerdir canlı olarak yayınlanan dava dünyadaki birçok ülkeden izlendi. Çoğu kişi daha dava sonuçlanmadan Deep’in suçsuz olduğu konusunda birleşti. Çünkü Amber Heard’ın gösterdiği delillerin çoğu uydurmaydı ya da delillerle oynanmıştı.

Johnny Deep Amber Heard Davasında Karar
Johnny Deep Amber Heard Davasında Karar çıktı. Kazanan Deep oldu.

Depp, Heard aleyhindeki hakaret davasını kazandıktan sonra, yaptığı açıklamada “jüri bana hayatımı geri verdi” dedi. Deep’in konuşması şöyleydi:

“Altı yıl önce benim hayatım, çocuklarımın hayatı, bana en yakın olanların hayatı ve ayrıca uzun yıllar boyunca bana destek olan ve bana inanan insanların hayatları sonsuza kadar değişti.

Hepsi göz açıp kapayıncaya kadar oldu.

Bana karşı resmi olarak hiçbir suçlama yapılmamasına rağmen, medya aracılığıyla çok ciddi ve cezai suçlamalar yapıldı ve bu da hakkımda sonsuz nefret dolu konuşmaları yağmurunu tetikledi. Tüm bunların hayatım ve kariyerim üzerinde sismik bir etkisi oldu.

Ünlülerin çantasında taşıdığı tuhaf şeyler

Ve altı yıl sonra jüri bana hayatımı geri verdi.

Bu davayı açmaya karar verirken, karşılaşacağım yasal engellerin büyüklüğünü ve hayatımın dünya çapındaki ortaya serileceğini çok iyi biliyordum. O yüzden uzun süre düşünerek karar verdim.

GERÇEK ASLA YOK OLMAZ

En başından beri bu davayı açmamın sebebi, sonucu ne olursa olsun gerçeği ortaya çıkarmaktı. Doğruyu söylemek, çocuklarıma ve beni desteklemekte kararlı kalan herkese borçlu olduğum bir şeydi. Sonunda bunu başardığımı bilerek huzurlu hissediyorum.

Johnny Deep Amber Heard Davasında Karar
Johnny Deep Amber Heard Davasında karar çıktı. Kazanan Deep oldu.

Şu anda gördüğüm sevgi ve dünyanın dört bir yanından gelen muazzam destek ve nezaket karşısında gerçekten şaşkınım. Gerçeği söyleme arayışımın, kendilerini benim durumumda bulan kadın veya erkek herkese yardımcı olacağını ve onları destekleyenlerin asla pes etmemesini umuyorum. Ayrıca, hem mahkemelerde hem de medyada suçluluğu kanıtlanana kadar herkesin masum olduğuna olan inancın döneceğini umuyorum.

Bu noktaya gelmek için kendi zamanlarını feda eden Yargıcın, jüri üyelerinin, mahkeme personelinin ve şeriflerin asil çalışmalarına ve paylaşmama yardım etmede olağanüstü bir iş çıkaran gayretli ve sarsılmaz hukuk ekibime teşekkür etmek istiyorum.

Henüz en iyisi gelmedi ama onunda yeni bir bölüm başladı.

Veritas numquam perit.

Gerçek asla yok olmaz.”

Davayı kaybeden Amber’ın yaptığı açıklama da şöyle:

“Bugün hissettiğim hayal kırıklığı kelimelerin ötesinde. Kanıt dağının eski kocamın orantısız gücüne, etkisine ve egemenliğine karşı koymak için yeterli olmamasına üzüldüm.

Bu kararın diğer kadınlar için ne anlama geldiği konusunda daha da hayal kırıklığına uğradım. Bu bir gerilemedir. Sesini yükselten ve hakkını arayan bir kadının alenen utandırılabileceği ve küçük düşürülebileceği bir zamana geri döndük. Bu karar kadına yönelik şiddetin ciddiye alınması gerektiği fikrini ortadan kaldırıyor.

Johnny’nin avukatlarının, jürinin konuşma özgürlüğü konusundaki kilit sorunu gözden kaçırmasını ve Birleşik Krallık’ta kazandığımız kadar kesin olan kanıtları görmezden gelmesini sağlamayı başardığına inanıyorum.

Bu davayı kaybettiğim için üzgünüm. Ama bir Amerikalı olarak sahip olduğumu düşündüğüm bir hakkı, özgürce ve açıkça konuşma hakkını kaybetmiş gibi göründüğüm için daha da üzgünüm.”

Ve sonunda Johnny Deep Amber Heard davasında karar çıktı.

JOHHNY DEEP VE AMBER HEARD ARASINDA NE OLMUŞTU? ÖZET

2009: Johnny Depp “the Rum Diary” filmindeki rol arkadaşı Amber Heard’le tanışır

2011: Amber Vogue Dergisi’ne, “Johnny ile çalışmak işkence gibiydi, olmaz olsun öyle rol arkadaşı” diyerek bir röportaj verir.
Ancak ne olduysa duygusu değişir ve 2011 sonlarında ilişkileri başlar.
2014: Depp Amber’ın nişanlanır.
2015: LA’deki evlerinde aile arasında evlenirler.
2016: Amber Johnny’e fiziksel şiddete maruz kaldığı gerekçesiyle boşanma davası açar. Mahkeme Johnny’e uzaklaştırma kararı verir. Amber’e göre Johnny ona telefonunu fırlatmış ve yüzünde çürükler oluşmuştur. Depp tüm bunları başından itibaren yalanlar.
2016: Amber uzaklaştırma kararını kaldırtır, 50.000 dolarlık nafaka talebini geri çeker. Johnny ile birlikte ortak basın açıklaması yaparlar, “şiddet yok”derler.
2017: İkili boşanırlar.
2018: Amber gazeteye şiddete maruz kaldığını yazar ama isim vermez.
2019: Johnny Amber’a gazetedeki karalayıcı demeci yüzünden 50 milyon dolarlık dava açar.
2020 Ocak: Medyaya asıl Amber’ın, johnny’i darp ettiğini ifade ettiği ses kayıtları sızar.
2020 Temmuz: 3 hafta sürecek iftira davası başlar. İkisi de karşılıklı olarak fiziksel şiddet şikayetlerinde bulunurlar.
2020 Kasım: Mahkeme Depp aleyhinde karar verir. 4 gün sonra da Johnny Depp’in Fantastik Canavarlar 3 filminden ayrılması istenir.
2021 Mart: Johnny’nin temyiz talebi reddedilir.
2021 Nisan: Karşılıklı olarak yine dava açarlar. Bu kez istenen rakam 100 milyon dolardır.
Ve sonunda Johnny Deep Amber Heard davasında karar çıktı. Davanın sonucunda bu kez kazanan Johhny Deep olur.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.