Halıdaki Pas Lekesi Nasıl Çıkartılır?


Pas Lekesi

Bir eve girildiği zaman ilk dikkat çeken unsurlar her ne kadar perdeler gibi bir algı olsa da aslında halılar demek yerinde olacaktır çünkü bir eve girildiğinde direkt münasebet kurduğunuz eşya halılardan. Hatta çok beğenildiği takdirde nereden alındığı gibi sorular ile de karşılaşmanız muhtemeller arasındadır. Halıların hem ev hem de kadınlar için özel bir yeri vardır çünkü evin havasını en iyi yansıtan unsurların başında halılar yer almaktadır. Genellikle açık renkler tercih edilir ve bu seçimler genellikle sorun çıkartır. Krem, kemik, beyaz gibi ana renk halkların üzerindeki desenlerin de soğuk renklerle bezendiğini düşünürseniz iş daha da çıkılmaz hale gelebilmektedir.

Pas Lekesi

Halıların Açık Renkli Seçilmesi Ne Gibi Sorunlara Yol Açar?

Tahmin ettiğiniz üzere leke problemini de beraberinde getirmektedir. Bu leke problemlerinin arasında da halıdaki pas lekesi dikkat çekmektedir. Bu lekeni oluşuma dikkat çekecek olursak: Evdeki mobilyalar ve koltukların ayaklarının metal olması ve zamanla su ile buluşması veya nemlenmesi, koltukların ayaklarının paslanmasana yol açmaktadır. Koltuğun ayakları halk üzerine geldiğinde de haliyle koltuk ayaklarındaki pas halıya geçmektedir. Her ne kadar halıdaki pas lekesinin temizlenmesi zor gibi sanılsa da aslında oldukça basit yöntemler ile temizleyebilmektedir. Peki halıdaki pas lekesi nasıl çıkartılır? Dilerseniz bu sorunun cevabını gelin hep birlikte arayalım.

Halıdaki Pas Lekesini Çıkartma Yöntemleri

Pas Lekesi

Halıdaki pas lekesinin çıkartılması için öncelikle yapılması gereken işlem lekenin olduğu bölgenin nazikçe kazınması olacaktır.

• Keskin olmayan bir bıçak yardımı ile kazıma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. İşlemin nazikçe uygulanmasının sebebi ise halının dokusunun bozulmaması gerektiğidir.

• İlk etapta kazıma işlemini yaptıktan sonra kalan lekeyi çıkarmak için bir bez ve deterjan yardımı ile silme işlemine geçebilirsiniz.

• Bez ile halıdaki pas lekesini çıkartmanız mümkündür fakat bazı durumlarda leke iyice haklıya geçebilir ve bu durumda ovalama ya da kazıma işlemi işe yaramayabilir.

•Bu durumda profesyonel hali yıkama hizmetlerinden yardım alabilirsiniz.

• Halıdaki pas lekesi çıktıktan sonra koltuk ayaklarını halıya ya da halının açık denli yerine denk gelmemesine özen göstermeli ve halınızı nemden uzak tutmalısınız.


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe