Göbek Eritmek Hakkında Bilinmesi Gereken Her Şey


Göbek Eritmek Hakkında Bilinmesi Gereken Her Şey

Kadınların korkulu rüyası olan göbek çevresinde bulunan inatçı yağlar büyük problem oluşturur. 40 yaşından sonra hormonların daha az salgılanmasından dolayı göbekte yağlanmaya çok daha sık rastlanır. Özellikle yaz dönemi gelirken bu yağlardan kurtulmak için gerek diyet gerekse spora başlanmaktadır. Bu yazımızda göbek eritmek için yapabileceğiniz egzersizlerden tutun da diyet listesine kadar pek çok konuya değineceğiz.

pankek tarifi

 

Göbek Eritmek İçin Yapılacak Egzersizler

Evde yapabileceğiniz göbek eritme egzersizleri ile fazla kilolarınızdan kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken egzersizler;

  1. Crunches (yarım mekik)
  2. Bisiklet çevirme egzersizi
  3. Kalça kaldırma egzersizi
  4. Bacaklarınız ile çember çizme egzersizi
  5. Plank
  6. İp Atlama
  7. Yürüyüş

Sağlıklı Bir Şekilde Göbek Eritmek İçin Gerekli Yaşam Tarzı

Sistematik bir şekilde ilerleyen yaşam tarzını benimseniz hem sağlığınız açısından hem de göbek eritmek açısından yararlı olacaktır. Özellikle yaşamınızda belirli şeylere dikkat ederek bunu sağlayabilirsiniz. Kaliteli bir uyku çekmeniz çok önemlidir. Bu yüzden günde en az 8 saat uyumanız gerekir. Size verilmiş bir diyet düzeniniz varsa eğer buna uymanız çok önemlidir. Gün içerisinde sebze, meyve ve protein ağırlıklı besinler tüketmeye dikkat edin. Sporu bir yaşam tarzı haline getirmeniz gerekir. Çok ağır spor yapamıyorsanız bile gün içerisinden yapacağınız hızlı tempo yürüyüşleri alışkanlık haline getirebilirsiniz. Siz her ne kadar olumsuzluklardan kaçsanız da stres hayatımızın baş köşesinde, bu yüzden stresli durumlardan mümkün olduğunca uzak durmaya çalışın. Bunlara ek olarak alacağınız uzman görüşü ile sağlıklı bir şekilde göbeğinizi eritebilirsiniz.

pankek tarifi

Göbek Eritme Kemeri İşe Yarıyor Mu?

Spor salonlarında çok sık gördüğümüz hatta internette bulup evimize almak istediğimiz göbek eritme kemerleri var olan göbeğinizi maalesef ki eritmez. Bu kemer ile göbek bölgesinde inceltmeye gidebilirsiniz ama göbeğinizden kurtulamazsınız. Yağlar yine göbeğinizde kalır. Bu yağlardan kurtulmak içinse yapmanız gereken ise kendinize uygun bir diyet listesi belirlemenizdir.

 

Göbeğinizden Kurtulmak İçin Detoks Suyu

Yağ yakma potansiyeli bulunan nane, salatalık ve limon ile kendinize harika bir detoks suyu hazırlayabilirsiniz. Bu pratik su ile hem şişkinliğinizden hem de yağlarınızdan kurtulabilirsiniz. Detoks suyunun etkili olması için düzenli olarak 2 hafta boyunca tüketmeniz gerekir. 3 gün uygulayıp 4. gün bu suyu içmeyi bırakmayın. İlk aşamada bir farklılık göremeyebilirsiniz ama bırakın vücudunuz bu sürece alışsın. Bu suyun yapımı ise oldukça basit! Geceden hazırlayacaksınız sabahta tüketmeye başlayacaksınız. 1 litre suyun içerisine iyice yıkadığınız naneleri ve dilimlediğiniz salatalık ve limonları ekleyin. Sonra da buzdolabına soğumaya bırakın. Ertesi gün dinlenen suyu bardak bardak içip bitirin.

pankek tarifi

Altın Yoğurt Kürü ile Elveda Yağlar

Altın yoğurt kürünü mutlaka duymuşsunuzdur. Duymasanız bile televizyonlarda reklamına bir şekilde denk gelmişsinizdir. İşte bu kür sayesinde sizde göbeğinizdeki yağlarla vedalaşarak yaza güzel bir başlangıç yapabilirsiniz. Zerdeçal, tarçın ve zencefili haftada 2 kere yoğurtun içine katıp tüketin. Böylece neredeyse her gün yarım kiloya veda edebilirsiniz. Yalnız her bünye farklıdır bu sebeple her gün kilo veremeyebilirsiniz. Bir kâseye koyacağınız tam yağlı yoğurdun içine tarçın, zerdeçal ve zencefil üçlüsünden birer çay kaşığı ekleyip yatmadan 2-3 saat önce tüketin. Bu yoğurdu tükettikten sonra ise su dışında bir şey tüketmemeye özen gösterin. Böylece uyguladığınız kür daha sağlıklı sonuçlar verecektir. Haftada 2 kereden fazla tüketilmesi zararlıdır. Bu yüzden tüketiminizi buna uygun şekilde ayarlayın.

 

Bitki Çayı İçerek Göbeğinizdeki Mucizeye Tanık Olun

Göbek eritmek için hazırlayacağınız bitki çaylarını düzenli olarak kullandığınız da kendinizdeki değişimi göreceksiniz. Bitki çayları da tıpkı detoks suyu gibi geceden hazırlanır. Bunun sebebi ise bitkilerin özünün suyun içine daha iyi geçmesini sağlamaktır. Tane karabiber, anason, rezene, kekik, karanfil, biberiye ve beyaz çayı hepsinden birer tatlı kaşığı olmak üzere derin bir kabın içine koyun. Kabın içine dilimlediğiniz bir adet limon ve bir adette kırmızı elmayı ilave edin. Son olarak kaynatacağınız 1 litre suyu karışıma ekleyin ve sabaha kadar dinlendirmeye bırakın. Ertesi gün demlenen çayınızı süzün ve yemeklerden önce tüketin. Çalışıyorsanız veya öğrenciyseniz bir termosa bu bitki çayını koyup yanınızda taşıyabilirsiniz. Böylece içmemek için bir bahaneniz olmayacaktır.

pankek tarifi

Herkesin bünyesi ve vücut yapısı farklı olduğu için bir diyetisyenle görüşüp göbek eritmek için kendisinden tüketeceğiniz besinleri öğrenebilir ve sağlıklı bir şekilde göbek çevresindeki yağlarınızdan kurtulabilirsiniz.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.