Piknik Alanları Kalabalık Ailelerin Vazgeçilmezi


Piknik Alanları Kalabalık Ailelerin Vazgeçilmezi

Ailenizle İstanbul’un kalabalığın uzaklaşıp açık havada gezip, orman ya da bir göl kenarında vakit geçirmek istiyorsanız piknik alanları bunun için idealdir. Çocuklarınız gün içinde koşup enerjilerini atarken siz de çayınızı içip gürültüden uzak sakin bir şekilde haftanın yorgunluğunu bu piknik alanlarında atabilirsiniz. İstanbul’daki piknik yerleri kendi malzemelerinizi götürüp piknik yapmanıza imkân sağlarken kimi yerse kendin pişir kendin ye alanlarıyla hizmet verebilmektedir.

piknik alanları
İnceğiz Kanyonu

Belgrad Ormanlarında Sessizliğin Tadını Çıkarın

İlkbahar ve sonbahar denildiğinde çoğu insanın tercihi hiç şüphesiz ki Belgrad Ormanıdır. İlkbahar aylarında yeşilin her tonunu size sunarken, sonbahar aylarında ise tıpkı bir ressamın paletinden çıkmış gibi kırmızı, sarı, turuncu ve yeşilin tonlarını sizlere sunar. Bol oksijen ve kuş seslerinin bulunduğu Belgrad Ormanlarına geldiğinizde geri dönmek istemeyeceksiniz. İstanbul’un o çetrefilli koşturmasından sizi uzaklaştırıp piknik alanları ile karnınızı doyurması size ve bedeninize çok iyi gelecektir. Ailenizle ormanda yürüyüş yapabileceğiniz gibi bisiklet ile gezerek de birlikte çeşitli aktiviteler yapabilirsiniz.

piknik alanları
Belgrad Ormanı

Lalezar Aile Piknik Yeriyle Keyifli Anılar Biriktirin

Beykoz’da bulunan Lalezar piknik yerinin içinde bulunan voleybol, futbol ve çocuk oyun alanları sizlere sevdikleriniz ve ailenizle geçirebileceğiniz keyifli anlar sunuyor. Bu mekân ayrıca kendin pişir kendin ye hizmeti vererek sizi mangal zevkinden de mahrum bırakmıyor. Kendiniz pişirmek istemezseniz mekân size pişmiş ürünlerinden serviste yapabilmektedir. Ailecek sabah kahvaltısı yapmak içinde tercih edilen bu piknik alanı İstanbul’dan sizi uzaklaştırarak hayatınızda bir fark yaratmaya geliyor. Riva Deresi’ni de kapsayan bu yer size ailenizle balık tutma imkânı, sandalla yapılabilecek turlar, deniz bisikletleri, ata binme ve orman yürüyüşü gibi farklı aktivitelerde sunmaktadır.

piknik alanları
Lalezar Piknik Yeri

Aydos Ormanlarında Tabiatla İç İçe Bir Gün

Aydos Ormanları, Kartal, Pendik ve Sultanbeyli’yi çevreleyen büyük bir alanda bulunuyor. Aydos Ormanı sadece ağaçlarla çevrili değildir. Aydos tepesine çıkabilir, Aydos kalesini gezebilir ya da orman gölünde keyifli vakit geçirebilirsiniz. Orman içerisinde hizmet vermekte olan Oba Çadırı görüntüsüyle sizi kendine hayran bırakacak. Kahvaltı için geldiğinizde sizi açık büfe ile karşılayacak semaver çayı ile çayın tadı daha bir güzel gelecektir. Bütün bunların dışında restoran alanı, nargilesi, mangalı, çocuklar ve yetişkinler için at turları ve çocuklarınız için oyun parkı ile sizlere kaliteli bir hizmet sunuyor. Aydos Ormanlarında bulunan göl kenarı piknik alanları olarak belirlendiği için kendi mangalınızı getirip ailenizle mangal yapabilirsiniz. Giriş ücretleri her sene değişiyor ayrıca pandemi dolasıyla uzun bir süre kapalı olmasından ötürü maalesef fiyat konusunda net bir bilgi veremiyoruz. Ancak gitmeden önce telefon ederek giriş ücretini öğrenebilirsiniz.

piknik alanları
Aydos Ormanı

Marmaracık Size Karadeniz’in Hırçınlığında Dinlenme İmkânı Sunuyor

Marmaracık, Sarıyer’de bol çam ağaçlarıyla çevrili bir koyda sizi Karadeniz’in hırçın dalgalarından uzaklaştırıp huzur bulmanızı sağlıyor. Bu piknik alanı koşu yapmaya, yüzmeye ya da doğada bulunan kuş seslerini dinlemeniz için oldukça müsait bir yerdir. Bütün bu aktivitelerin dışında kampçılar için kamp alanları, ahşap evleri, yemek yiyebileceğiniz lokantası, kır kahvesi, plajı, çocuklar ve yetişkinler için mini golf sahası ve yelkenli tesisleriyle tüm hafta sonunu burada geçirmek isteyeceksiniz. Mevsim ve zaman fark etmeksizin Marmaracık Koyu sürekli olarak ziyaretçi akımına uğramaktadır. Çevrecileri de düşünen bu mekânda kullanılan malzemelerin çoğu ahşap ve doğal taştır.

Mekânın güzelliği sadece ziyaretçileri değil filmcileri de büyülemektedir. Bu yüzden bazı dizi ve filmlerin uğrak noktası haline gelmiştir. Yeni evlenen çiftler ise bu güzel manzara eşliğinde en güzel anlarını fotoğraflarla ölümsüzleştirmek için Marmaracık Koyu’nu tercih etmektedir.

piknik alanları
Marmaracık Koyu

Tarihin ve Doğanın Cömert Davrandığı Yer Çatalca İnceğiz

İnceğiz, Çatalca’da yaklaşık 2500 yıl önce kurulduğu bilinen ilk bölgedir. Burada Cenevizliler tarafından oyulduğu bilinen 3 mağara ve sonsuz yüksekliğe uzanan ağaçlar oldukça dikkat çekmektedir. Burada ailenizle birlikte geçireceğiniz saatler size son derece huzurlu anlar yaşatacaktır. Piknik alanları ve hemen yanından geçen deresiyle bu sakin alanı bırakıp eve dönmek istemeyeceksiniz. İnceğiz’in içinde bulunan kafe ve lokanta ziyaretçiler tarafından oldukça sevilmektedir. Aynı zamanda dereden kıvrıla kıvrıla akan su kaynağı ise ayaklarınızı sokup yaz aylarında serinlemeni için birebirdir.

Sizlerde hafta sonu ailenizle günü birlik kaçamaklar yapabilir ya da kamp yapmayı seviyorsanız çadırınızı alıp tüm hafta sonunu bu sakinliklerin içerisinde geçirebilirsiniz.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.