Embriyo Yapıştırıcısı Yöntemi ile Hamilelik Şansını Artır


Embriyo Yapıştırıcısı Yöntemi

Anne olmak isteyenler için “embriyo yapıştırıcısı” yöntemi yeni bir umut oldu. Yöntem mbriyonun rahime yapışarak tutunmasını sağlayarak tüp bebek tedavisinde başarı oranını arttırıyor.

Birkaç başarısız tüp bebek tedavisi geçirmiş ya da 39 yaş üstü anne adayları için yeni umut: Emriyo Yapıştırıcısı yöntemi…

EMBRİYO YAPIŞTIRICISI YÖNTEMİ NEDİR?

Embriyo transferi tüp bebek tedavi sürecinin en hassas ve kritik aşamasıdır. Embriyo Yapıştırıcısı Yöntemi ise embriyonun rahime yerleşmesini destekleyen bir protein olan  Hyaluronan’dan zengin bir içeriğe sahiptir.

Hamilelik Belirtileri Nelerdir?

Embriyo Yapıştırıcısı YöntemiBEBEĞİN RAHME TUTUNMASINI SAĞLIYOR

Rahime transfer edilecek embriyo/embriyolar yaklaşık 30 dakika EmbryoGlue’da (Embriyo Yapıştırıcısı) bekletilir ve bu sıvı içerisinde transfer işlemi gerçekleştirilir. Bu yöntemle rahime transfer edilen embriyoların hyaluronan sentezi arttığından rahime tutunmaları için destek sağlanmış olur. Bu yöntem özellikle tekrarlayan tüp bebek başarısızlığı olan hastalarda, anne yaşının 39’dan büyük olduğu durumlarda ve yumurta ve/veya sperme bağlı embriyo kalitesinin iyi olmadığı durumlarda kullanılırken anlamlı bir şekilde başarı sağladığı görülüyor. Herhangi bir yan etkisi de yok.

Bebeğinin cinsiyetini Çin Takvimi ile Sen Belirle

HAMİLELİK ŞANSINI YÜZDE 25 ARTIRIYOR

Embriyo yapıştırıcısı yöntemi ile hamilelik şansının yüzde 25 oranında arttığı görülmüştür. Bilimsel çalışmalara göre yöntem aynı zamanda düşük riskini ve hamilelik komplikasyonlarını da artırmıyor. 10 senedir kullanılan yöntem yapılan çalışmalarla son yıllarda daha da etkinleştirildi.

 


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.