Parmakla Hamilelik Testi Nedir? Nasıl Yapılır?


Hamilelik Testi

Kadınların hamile olduklarını öğrenmeleri için çeşitli yöntemleri bulunmaktadır. En kesin ve net sonuca ulaşmanın yöntemi elbette doktora başvurarak test yaptırmaktadır. Bu yöntemin dışında evde yapılan hamilelik testleri bulunur. Parmakla hamilelik testi nedir diye soranlar için detayları ifade edeceğiz. Parmakla hamilelik testi nasıl yapılır birçok kadının merak ettiği sorulardan biridir. Tüm noktaları ifade edeceğiz.

İlk olarak parmakla hamilelik testinin kesin bir sonuç olmadığını belirtmek gerekir. Birçok testte olduğu gibi bu testin de yanılma payı oldukça yüksektir. Adet döngünüzde bir durgunluk varsa hatta gecikmeler fazlaysa bunlar hamilelik belirtisi olarak ifade edilir. Ancak kesin bir yargıya varmak yine mümkün değildir.

Hamilelik Testi

Parmakla Hamilelik Testi

İlk olarak rahim ağzını ve serviksi kontrol etmek gerekir. Bu bölümler hamilelikte değişkenlik gösterir. Yüksek ve yumuşak bir serviks varsa hamileliğe işaret değildir. Rahim ağzında yumuşama durumu, hamilelik ihtimalini doğurabilir. İç çamaşırınızda normalden daha fazla bir yapışkanlık varsa hamilelik durumu olabilir. Bu durumlar kontrol edildikten sonra parmakla hamilelik testi yapılabilir. Bu işlem öncesinde hijyen koşullarına lütfen özen gösteriniz.

Serviks bölümüne göz atmanın tek yolunun elleri yıkadıktan sonra rahatlayarak parmağı vajinaya sokmak olduğu ifade edilir. Genel olarak orta parmağın uzunluğundan bu noktada istifade edilir. En önemli nokta, ellerin ve tırnakların temiz olması şeklinde önemle belirtilir. Ayrıca bu esnada ellerinizin kuru olmasına da özen gösterin.

Hamilelik Testi

Parmakla Hamilelik Testi Tekniği

  • Ellerinizi hijyenik şekilde yıkamaya özen gösterin. Bu özen üreme sisteminde herhangi bir enfeksiyon durumunun önüne geçecektir. Bir maya enfeksiyonu yahut farklı bir üreme sistemi enfeksiyonu ile karşılaşırsanız bu sürecin geçmesini bekleyin. Rahim ağzını kontrol etmeden bu enfeksiyonların geçmesi gerekir.
  • Sürekli kontrol etmek bakterilerin oluşumunu tetikleyebilir. Bu nedenle daha dikkatli kontrol edilmelidir.
  • Rahat bir pozisyonda parmağınızı vajinanızın içine doğru uzatın. Serviks o koridorda sondaki kapı olarak ifade edilir.
  • Yumurtlama döneminde rahim ağzı yumuşak bir şekildedir. Ulaşılması bu nedenle zordur.
  • Serviks yumurtlama dönemi öncesinde çok az bir açıklık oluşturur. Bu test ile bu açıklığı kontrol edebilirsiniz.

Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.