Cips Sosu Hazırlamak için 3 Muhteşem Tarif


Cips Sosu

Ekranlarımızın başına geçtiğimiz bir film veya dizi izlerken, maçlarda ailecek bir aradayken tüketilen ürünlerin başında cipsler gelir. Cipslerin çeşitleri olduğu gibi lezzet katmak için çeşitli cips sosları tarifleri bulunmaktadır. Cips sosu nasıl yapılır araştıranlar için 3 tane muhteşem cips sosu tarifini aktaracağız. Cips sosları sayesinde yediğiniz cipslerden daha fazla lezzet alıp keyif duyacaksınız. Basit cips sosları tarifleri şu şekilde ifade edilir:

Cips Sosu

Dipsos veya Cips Sosu Tarifi

En bilinen cips soslarından biridir. Yoğurt, mayonez, sarımsak, kuru nane, kekik, tuz ve pul biber tüm malzemelerdir. İlk olarak sarımsaklar çok ince bir şekilde rendelenmelidir. Rendelenen sarımsakların yanında diğer malzemeler sarımsakla beraber harmanlanır. İyice harmanlandıktan sonra uygun cipsi seçerek afiyetle tüketiniz. Cips çeşitlerinden sarımsaklı olmayanları tercih etmeniz önerilir. Lezzetlerin ayrımına varması daha olanaklı hâle gelmektedir.

Cips Sosu

Salsa Cips Sosu

Cips sosu tarifi arasında lezzet açısından üst sıralara oynayan tariflerden biridir. Malzemeleri; 3 adet domates, zeytinyağı, jalapone, soğan ve sarımsak, bir kaşık domates ve biber salçası, pul biber, kekik ve tuz şeklinde belirtilir. İlk olarak sarımsak soyulduktan sonra iyice dövülür. Domatesler iyice rendelenir. Domateslerin ardından soğan rendelenir. Bir tava veya tencerede tüm malzemeler yaklaşık 15 dakika hafif yağ ile pişirilir. Sosun genel durumuna göre biraz su ilavesi yapılarak kıvamı ayarlanır. Yaklaşık 1 veya 2 saat dinlendirildikten sonra servis yapılabilir. Acılı bir sos olduğu için cips tercihinize dikkat edin. Acılı bir cips ile iyi gitmeyebilir.

Cips Sosu

Karamelize Soğanlı Cips Sosu

Cips sosu tarifleri arasında ender görülecek tariflerden biridir. Genellikle hamburger ile tükettiğimiz karamelize edilmiş soğan ile yapılan bu sos hem farklı hem enfes lezzetlerden biridir. Gerekli malzemeler; doğranmış soğan, sıvı yağ, karabiber, tuz, krema, yoğurt, ada çayı, esmer şeker olarak belirtilir. Sıvı yağı aldığınız tavada soğanları iyice kavurun. Pembe renge dönüp değiştikten sonra baharatları ve şekeri atarak karamel kıvama gelene kadar pişirin. En sonda krema ve yoğurdu ilave ederek iyice harmanlayın. Krema ve yoğurdun iyice harmanlanmasının ardından beklemeye alın. Ardından afiyetle tüketin.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.